Чому не відкривають столичний ТРЦ Ocean Plaza?

ТРЦ Ocean Plaza закрито з початку війни. І навіть після масового повернення киян до ТРЦ працює лише гіпермаркет Ашан та магазини, розташовані по сусідству з ним. При цьому в Києві відновили роботу майже всі ТРЦ, навіть ті, які постраждали від обстрілів.

Як передає RAU, київські торгові центри поступово відкриваються та фіксують зростання відвідувачів. Наприклад, за даними інвестиційної компанії Dragon Capital, у київських ТРЦ Aladdin, ТРЦ Piramida та ТРЦ Smart Plaza Obolon позитивна динаміка відвідуваності набирає обертів із травня. В даний час компанія фіксує 80-85% кількості покупців від довоєнного рівня з тенденцією до подальшого зростання.

«У підприємців, які змогли відкрити свої магазини та забезпечити їх товарами, також непогані показники. Перевагу отримали вироблені в Україні бренди. Вони не мають таких труднощів із постачанням товарів, оскільки вони відшиваються на фабриках усередині країни», — каже співзасновник Асоціації ритейлерів України Андрій Жук.

Орендні ставки після відкритого вторгнення росії, за його оцінкою, знизилися в цілому на 50%.

Але пожвавлення ринку поки що не стосується Ocean Plaza. Коли запрацює один із найуспішніших торгових центрів Києва, загадка навіть для його орендарів, яким менеджери ТРЦ лише надсилають відписки про відкриття, але без вказівки конкретних термінів.

“Можливо, торговий центр не відкривають через його власників”, – припускає Андрій Жук.

Контрольний пакет у ТРЦ ще кілька років тому офіційно належав російським власникам — сім’ї та партнерам Аркадія Ротенберга, олігарху та другу володимиру путіну. Керівники двох девелоперських компаній, з якими поспілкувався НВ Бізнес, вважають, що ТРЦ Ocean Plaza може ще належати родині Аркадія Ротенберга.

Український бізнесмен Василь Хмельницький навіть не відкидає, що Ocean Plaza можуть націоналізувати з цієї причини.

ТРЦ Ocean Plaza, загальна площа якого складає 165 000 кв. м відкрився у грудні 2012 року. Він належав російській групі ТПС «Нерухомість», яку заснували Олександр Скоробогатько, Олександр Пономаренко та Аркадій Ротенберг. ТПС купила Ocean Plaza наприкінці 2012 року, заплативши компанії UDP Василю Хмельницькому та Андрію Іванову, KAN Development Ігорю Ніконову та структурам бізнесмена Степана Черновецького $270 млн.

ТРЦ через компанію «Інвестиційна спілка Лібідь» належить ТОВ «Авангард-Віларте». Її кінцеві власники – громадяни Швейцарії Андреа Рішааль та Сюзанна Валлабх, а також український бізнесмен Василь Хмельницький. Хоча кілька років тому список був іншим. До квітня 2018 року серед співвласників був Аркадій Ротенберг, а до вересня 2019 року — його дочка Лілія.

У грудні 2019-го частку 33,5% купив Василь Хмельницький. За його словами, продавцями виступили британські бізнесмени Родні Кофі (Rodney Coffey) та Колін Лейд (Colin Laird).

У квітні Хмельницький в інтерв’ю Forbes Україна сказав, що перед Новим роком продав будівельний бізнес своєму партнеру Андрію Іванову, проте формально залишається власником, бо не переоформив усі активи. Угода торкнулася і Ocean Plaza.

Читайте також: Як працює столичний ТРЦ Retroville?