Цікаве за тиждень (1 вересня). “Національний кешбек”, черговий суд Eldorado та інше
Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини ТРЦ, комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 26 серпня по 1 вересня.
Стартувала реєстрація на програму “Національний кешбек”
З 26 серпня українські виробники можуть подавати заявки на участь в програмі “Національний кешбек” через портал Дія, а з 28 числа стартувала реєстрація для ритейлерів.
Участь виробників та мереж в програмі добровільна, тож кешбек повертатиметься тільки за товари, які будуть подані виробником для участі та тільки у мережах, які доєдналися до проєкту.
У Міністерстві зауважили, що долучитися до програми зможуть лише ті компанії, які працюють легально і сплачують податки, а як зробити це через застосунок Дія, розповідаємо в матеріалі.
ТЦ Sakura Park в Кам’янці-Подільському починається підготовка до відкриття
Уже з вересня цього року орендарі ТЦ Sakura Park у Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині розпочнуть ремонтні роботи та підготовку до відкриття.
Як зазначалося раніше, відкриття було заплановано на серпень поточного року, але у зв’язку із наслідками обстрілів енергетичної сфери та плановими відключеннями електроенергії терміни відкриття відклали на 2-3 місяці та перенести на жовтень 2024 року.
На сьогоднішній день до ремонту вже приступили якірні орендарі BULKA market та Sinsay, а з вересня до них приєднаються і інші оператори.
Наголошується, що ще на етапі старту будівництва було укладено договори оренди на 100% площ і вакантность на момент відкриття складатиме 0%, а усі 100% орендарів є мережевими та операторами. Кам’янчани та гості зможуть відвідати такі магазини, як Bulka market, Sinsay, Goldі, SEZON, MBM Home, EVA, FAMO, Секунда, Золотий вік, CUBI.COM.UA, Технопростір та багато інших не менш відомих брендів. Візуалізацію проєкту можна побачити в нашому матеріалі.
Суд залишив без змін план санації Eldorado
Північний апеляційний господарський суд відмовився задовольняти апеляційні скарги частини кредиторів мережі Eldorado.ua та залишив без змін ухвалу про затвердження плану план досудової санації у справі про відновлення платоспроможності.
Про це повідомляє прес-служба юридичної компанії Ario Law Firm, яка представляє інтереси компанії.
Зазначений план передбачає наступне:
- Eldorado.ua гарантовано погашає 30% від суми заборгованості протягом пʼяти років;
- 30% заборгованості підлягають списанню;
- 40% кредитори отримають після відшкодування збитків, завданих країною-агресоркою рф.
Частина кредиторів не погоджується із затвердженим планом, через що між компаніями і виник конфлікт у судовій площині. Незадоволені кредитори вимагають санації в межах процедури банкрутства, що гарантує повернення боргів.
Inditex наростив виторг в Україні до 2 млрд грн за кілька місяців роботи магазинів
Польська компанія LPP, що володіє брендами Reserved, Cropp, House, Sinsay та іншими, за перше півріччя 2024-го збільшила виторг в Україні у 1,5 рази. Втім, її міжнародні конкуренти Inditex і H&M набирають оберти після повернення на український ринок.
Так, за першу половину 2024 року компанія Inditex, що володіє брендами Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho і Zara Home, отримала приблизно 2 млрд грн виторгу.
Майже всю цю суму ритейлеру принесли лише три місяці роботи його магазинів в Україні, які відкриті з квітня 2024 року.
У першому півріччі 2023-го Inditex отримала 10,2 млн грн виторгу і збиток майже у 125,8 млн грн. З цих показників ритейлер вийшов у прибуток у 107,6 млн грн у першому півріччі 2024-го.
Група LPP у першому півріччі 2024 року отримала в Україні 4,6 млрд грн виторгу, що в 1,5 раза більше, ніж у першому півріччі 2023 року. Попри це її прибуток за перші півроку 2024-го зменшився у 4,4 раза, до 48 млн грн, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року.
Шведський масс-маркет бренд H&M за перше півріччя 2024 року продав речей майже на 594,2 млн грн і отримав 152,1 млн грн прибутку. За аналогічний період минулого року виторгу немає, оскільки магазини були зачинені, збиток компанії становив 22 млн грн.
Алла Теліга, “Галя Балувана” та Wesoła Pani: про виклики війни, закордонні франшизи, нові проєкти та інше
Близько 6 років тому "Галя Балувана" була одним єдиним магазином напівфабрикатів у Луцьку, а сьогодні це велика мережа, яка навіть призупинила залучення нових франчайзі. Крім цього, ритейлер має власні виробництва та постійно розширує асортимент, як цей бізнес змінився за час повномасштабної війни і чи планує трансформуватися далі?
Читайте також: Сезонний фактор та повітряні тривоги: Індекс самопочуття ритейлу (RWBI) в липні 2024 року знизився
Українська Рада Торгових Центрів поспілкувалася зі співзасновницею мереж заморожених домашніх страв "Галя Балувана" та Wesoła Pani Аллою Телігою про франчайзинг, роботу в умовах відключень та відміннсоті бізнесу за кордоном. Про це, а також про плани "Галі Балуваної" на розвиток у торговельних центрах читайте ексклюзивному інтерв'ю.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів - головна сторінка
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації