Дохід компаній-лідерів будівництва зріс на 41% за 2024 рік: ТОП-10 фірм
Сукупний дохід компаній-лідерів у сфері будівництва за 2024 рік склав 49,49 млрд грн, що на 41% більше, ніж у 2023 році.
Трійка лідерів майже незмінна вже третій рік поспіль. Дев'яти компаніям з топу вдалось отримати прибуток торік. Половина компаній з топу займається будівництвом доріг та автострад, йдеться у дослідженні “Опендатаботу”.
Більша частина доходу припадає на п’ять великих компаній, що спеціалізуються на будівництві доріг: 75% або 36,9 млрд грн.
Ще чотири фірми з ТОПу займаються будівництвом житлових та нежитлових будівель, на них припадає близько 20% від сукупного доходу. Ще одна компанія з рейтингу працює у вузькій сфері розвідувального буріння.
Рейтинг будівельних компаній 2025
Трійка лідерів Індексу будівельної галузі майже незмінна вже третій рік поспіль, очолює її “Автомагістраль-Південь” з Одеси, власник — Олександр Бойко. У 2024 компанія заробила 13,2 млрд грн (27% загального доходу топу), що у 1,6 раза перевищує показники 2023. Прибуток у 2024 році склав рекордні 1,36 млрд грн.
Другу сходинку посідає вінницька “Автострада” Максима Шкіля, що за минулий рік заробила 10,8 млрд грн (+30%) і наростила прибуток у 1,6 раза — до 74,6 млн грн.
Третє місце дісталося одеській компаній “Ростдорстрой” (Євген Коновалов і Юрій Шумахер). Компанія збільшила дохід на 15% (до 6,85 млрд грн), водночас прибуток скоротився на чверть.
На четвертому місці в рейтингу компанія “Онур Конструкціон Інтернешнл” зі Львова (власники — турецькі підприємці Четінджевіз Онур та Іхсан). Дохід фірми у минулому році зріс на 30% — до 3,82 млрд грн, а прибуток — майже утричі: до 418 млн грн.
П’яту позицію в Індексі посіла компанія "Ательє де Франс Київ", яка спеціалізується на реставрації архітектурних пам’яток. Протягом року її дохід виріс у 6,4 раза — до 2,9 млрд грн, а прибуток збільшився утричі, сягнувши 44 млн грн. Власником є француз Куртуа Антуан, Філіп, Марі.
Будівельна компанія "Феррострой" з Полтавської області повернулась у рейтинг після річної перерви. Дохід підприємства піднявся у 1,7 раза — до 2,62 млрд грн, а прибуток — у 2,6 раза, до 298 млн грн.
Компанія "Косул", що входить до групи СКМ Ріната Ахметова, опустилася на сьоме місце, втративши 25% доходу та чотири позиції в рейтингу. Попри це, прибуток зріс на 8% — до 758,8 млн грн. На частку компанії припадає чверть сукупного прибутку топ-10.
"Київська енергетична будівельна компанія" під керівництвом Володимира Випирайла зафіксувала найбільше зростання прибутку — у 8,8 раза (до 16,9 млн грн), хоча її дохід скоротився на 6% і склав 2,3 млрд грн.
Читайте також: Наталія Кравець, Dragon Capital: про реконцепцію “Каравану”, українські бренди та політичні ризики
Новачок рейтингу — "Техно-буд-центр" (співвласники Андрій Ярема та Юрій Ханін). Компанія збільшила дохід у 1,6 раза — до 2,2 млрд грн, а прибуток — у 1,5 раза, до 26 млн грн.
Компанія "Веста-І", яка у березні 2025 року отримала нового власника — громадянина Таджикистану Карімі Асолата Ісматзоду, продемонструвала зростання доходу у 4 рази — до 2,2 млрд грн. Водночас завершила рік зі збитком у 1,9 млн грн.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації