Досвід «Лавки Традицій»: Три продукти від українських фермерів, які стали бестселерами на міжнародному фестивалі

«Лавка Традицій» у складі ком’юніті Slow Food in Ukraine представила продукцію від українських фермерів на міжнародному фестивалі Terra Madre Salone del Gusto 2022.

Кожні два роки, починаючи з 2004-го, в Італію з’їжджаються фудспільноти Slow Food з різних куточків світу. На Terra Madre гастроентузіасти презентують традиційні для свого регіону страви і напої та організовують освітні заходи.

Цього року у фестивалі взяли участь 3000 учасників зі 130 країн. Серед них, попри війну та низку складнощів, була і українська делегація — «Лавка Традицій», яка у складі ком’юніті Slow Food in Ukraine представила світу продукти українських фермерів.

«Ми чули фразу «Боже, як це смачно!» десятками різних мов від людей з усіх куточків світу, а також вивчили низку жестів, які у різних країнах означають, що їжа людині сподобалась. Особливо запамʼятались італійці з їх buono gesture — це коли ти прикладаєш вказівний палець до щоки, демонструючи як смачно тобі щойно було», — розповідає керівниця проєкту «Лавка Традицій» Марина Булацька.

З першого ж дня стенд української делегації перетворився на приймальню міжнародної підтримки. «Гості фестивалю — хто зі сльозами, хто з посмішкою — безперервно підходили відзначити, який сміливий український народ, побажати перемоги і з акцентом вимовити «Слава Україні!», — відзначає Марина.

За 5 днів фестивалю відвідувачі українського стенду на Terra Madre забрали з собою 230 кг продукції від фермерів: олію холодного віджиму, лляні чипси, ніжинські огірки, бессарабські спеції, мед, варення, шоколад, функціональний чай та трав’яні збори.

Бестселерами стали натуральні цукати з буряку та гарбуза від бренду «Київське сухе варення» та варення з соснових шишок від родини Беляєвих.

І поки українські продукти знаходять своє місце на домашній кухні десь в Японії, Ізраїлі чи Америці, українські фермери продовжують працювати й створювати чесну та смачну їжу, яка доступна кожному в найближчому супермаркеті Сільпо.

Читайте також: Сільпо відновлює збір відпрацьованих батарейок