Dragon Capital може взяти участь у аукціоні з продажу конфіскованих активів Ocean Plaza

Інвестиційна компанія Dragon Capital Томаша Фіали може взяти участь у майбутньому аукціоні з продажу частки у столичному ТРЦ Ocean Plaza, конфіскованої у російського олігарха.

У компанії наголосили, що спостерігатимуть за процесом підготовки до аукціону. Керівний директор з прямих інвестицій Dragon Capital Володимир Тимочко вважає, що торговий центр поблизу метро "Либідська" зацікавить передусім приватних інвесторів, які мають досвід у сфері торгової нерухомості.

Але, за словами експерта, в Україні поки що не було досвіду продажів конфіскованих активів державою за високу ціну на аукціонах. Інвестиційна спільнота сумнівається, що під час продажу частки у цьому ТРЦ відбудуться нормальні, конкурентні торги.

Тимочко сказав, що Dragon Capital також цікавляться цим активом.

Ми будемо спостерігати за розвитком подій навколо цього активу і приймемо рішення щодо своєї участі в аукціоні, виходячи з того, що ми побачимо на етапі його підготовки, – зазначив Володимир Тимочко. 

Конфіскація ТРЦ

Свою роботу Ocean Plaza припинила за день до початку повномасштабної війни - 23 лютого 2022 року. Навесні того ж року почалися перші спроби конфіскувати частку ТРЦ, якою володіє російський олігарх Аркадій Ротенберг через цілу низку "підставних" фірм.

10 травня Печерський райсуд Києва арештував будівлю торгового центру, але 2 серпня той же суд скасував своє рішення. Врешті активи власників все ж вдалося арештувати через кілька днів, їх передали в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами.

Відновити роботу ТРЦ дозволили у листопаді,  3 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд зареєстрував позовну заяву Міністерства юстиції України до Ротенберга та його сина про застосування конфіскаційної санкції.

Зазначається, що Ротенберг входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва росії та брав безпосередню участь у будівництві так званого "Кримського моста".

Через кілька тижнів ВАКС вирішив задовольнити позов Мін'юсту про передачу в доход України акцій ТЦ Ocean Plaza, що належали росіянам.

Джерело: Forbes 

Читайте також: Вартість конфіскованих у Ротенберга активів в ТРЦ Ocean Plaza оцінили в 300 млн доларів