Вартість конфіскованих у Ротенберга активів в ТРЦ Ocean Plaza оцінили в 300 млн доларів

Україна націоналізувала активи столичного ТРЦ Ocean Plaza, які належали російському олігарху Аркадію Ротенбергу. За даними СБУ, вартість вилучених активів торгового центру становить 300 млн доларів.

Правоохоронці встановили, що Ротенберг входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва росії та брав безпосередню участь у будівництві так званого "Кримського моста".

Крім цього, олігарха вважають одним з близьких друзів диктатора путіна. 

Крім того, він причетний до фінансування промислового виробництва боєприпасів для окупаційних угруповань країни-агресора, що воюють проти України. Встановлено, що підсанкційний російський олігарх керував акціями київського торговельного центру через підконтрольні комерційні структури в Україні та за кордоном. Таким чином він намагався приховати своє ставлення до українських активів, - повідомляють у прес-службі СБУ.

Конфіскація Ocean Plaza

Раніше ми розповідали, що історія з київським ТРЦ тягнеться ще з 23 лютого 2022 року. У цей день торговий центр припинив свою роботу і не працював до листопада минулого року.

За цей час 67% корпоративних прав компанії-власника торгового центру передали Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами. Спроби зробити це почалися ще у травні 2022 року, 10 числа Печерський райсуд Києва арештував будівлю торгового центру, але 2 серпня той же суд скасував своє рішення.

Активи власників все ж вдалося арештувати через кілька днів, а 3 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд зареєстрував позовну заяву Міністерства юстиції України до Ротенберга та його сина про застосування конфіскаційної санкції.

Через кілька тижнів ВАКС задовольнив позов Мін'юсту про передачу в доход України акцій ТЦ Ocean Plaza, що належали росіянам.

Ще одна третина торгового центру контролюється українським девелопером UDP Holdings Limited бізнесмена Андрія Іванова.

Джерело: СБУ

Читайте також: Індекс самопочуття рітейлу (RWBI) у лютому показав незначне зниження