Економія у торгових центрах Литви: скорочується час роботи, приглушується освітлення, відключають ескалатори

Енергетична криза гостро відчувається у торгових центрах Литви. З початком осені частина ТЦ скорочує час роботи, більша частина зменшує інтенсивність освітлення та вентиляції, відключає ескалатори.

Першим про зміни повідомив вільний ТЦ Akropolis: з 5 вересня було скорочено час роботи магазинів — тепер вони працюють з 10:00 до 21:00 (раніше — з 9:00 до 22:00). Повідомляється, що таке рішення прийнято у відповідь на зростання цін на енергетику і з урахуванням практик ефективного споживання енергії, що застосовуються в країнах ЄС. Представник Akropolis Group Домінікас Мертінас сказав, що про скорочення часу роботи просили й орендарі.

Час роботи торгових точок у клайпедському та шауляйському ТЦ Akropolis поки що не змінився.

Інші ТЦ у столиці Литви також скоротили час роботи магазинів. Торговий центр CUP обмежив робочий час із 1 вересня. За словами гендиректора ТЦ Они Невінскене, причиною стали високі ціни на енергію та загальна ситуація на ринку.

Ті ж дії зробив і ТЦ Ozas – з 5 вересня магазини працюють на годину менше – до 21:00.

ТЦ Ozas

Інші торгові центри ухвалили таке рішення набагато раніше, тому ще більше скорочувати час роботи не беруться.

Наприклад, ТЦ Mega навіть улітку працював до 21:00, сказала його представник Єва Гоштаутайте-Гедуте.

ТЦ Europa переглянув час роботи під час пандемії. «Магазини в цьому ТЦ у робочі дні та в суботу працюють з 10:00 до 20:00, а в неділю з 10:00 до 19:00. Раніше відкриваються тільки супермаркет Maxima, спортзал Lemon Gym і аптека BENU, а довше працює фудкорт та ресторани», – розповіла Івета Ардава, гендиректор BH Europa.

ТЦ Europa

ТЦ Panorama скоротив час роботи з 24 травня 2021 року.

Однак ТЦ вказали, що мало скоротити час роботи, для скорочення витрати енергії ухвалено й інші рішення. Наприклад, відключають ескалатори, знижують інтенсивність висвітлення.

«Дякую вам за те, що ви піднімаєтеся сходами і тим самим сприяєте економії енергії. На інші поверхи можна піднятися і на ліфті, який є біля головного входу», – таке оголошення зустрічає відвідувачів у ТЦ Europa.

Не працюють ескалатори і у ТЦ Ozas.

Нагадуємо, Akropolis Group також повідомила про скорочення режиму роботи своїх торгових центрів у Латвії.