Для конкуренції з США, ЄС та Китаєм. Росія хоче створити євразійський торговельний блок
Росія хоче відновити свій доступ до світової торгівлі, помістивши себе в центр так званого євразійського торговельного блоку, який буде конкурувати зі сферами економічного впливу США, ЄС та Китаю.
Як пише Financial Times, офіційні особи країни-агресорки, вважають, що тиск країн Заходу заважає їхнім зусиллям щодо залучення колишніх радянських республік у свою орбіту і налагодження економічних звʼязків зі глобальним Півднем.
Про це йдеться в урядовому звіті, представленому Кабінетом міністрів росії у квітні 2024-го кільком десяткам високопоставлених урядовців та топ-менеджерів деяких найбільших державних компаній країни..
Зазначається, що мета Кремля - відновити доступ до світової торгівлі шляхом створення власного “макрорегіону”. Агресор розглядає це як важливий довгостроковий проєкт, який переживе будь-які переговори із Заходом про майбутнє України та допоможе зміцнити її позиції на "світовій арені".
Новий блок має об’єднати росію з глобальним Півднем, надавши кожній стороні доступ до сировини, розвиваючи фінансові та транспортні звʼязки та обʼєднуючи їх за допомогою спільного "світогляду… у якому ми пишемо правила для нового світу і маємо власну політику санкцій".
У доповіді як найбільш успішний приклад взаємодії з росією розглядається Білорусь.
Країна-агресорка визнає, що перешкоди для глобального відродження залишаються значними, а західні країни ніби-то погрожували країнам Центральної Азії, змушуючи їх дотримуватися санкцій за допомогою підходу "батога і пряника", пропонуючи їм доступ до світових ринків, транспортних коридорів та ланцюжків постачання в обхід Москви.
Союзники рф натомість отримали вигоду від санкцій, витіснивши російські підприємства зі своєї юрисдикції, взявши під контроль імпортні та експортні потоки та перемістивши виробництва з території росії.
Крім цього, країни Центральної Азії також домагалися додаткових комісій, щоб компенсувати ризики порушення санкцій. У доповіді, отриманій Financial Times, зазначається, що рф доведеться "грати у довгу гру", щоб утримати країни Центральної Азії на своїй орбіті.
Читайте також: Данська Carlsberg продала останній актив і пішла з росії зі значними збитками
Також журналісти роблять висновок, що країнам доведеться "ухвалити рішення про свою позицію щодо росії”.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації