Leroy Merlin, Auchan та Metro: скільки податків заплатили в рф світові рітейлери

Попри те, що повномасштабна війна триває вже майже рік деякі світові рітейлери не бачать нічого поганого у роботі на ринку рф, зокрема Leroy Merlin, Metro та “Ашан”.

Але усі їх податки йдуть до російського бюджету, а звідти – на фінансування війни. Видання Mind підрахувало, наскільки суттєвим є внесок цих компаній у бюджет ворога.

Директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський зазначає, що уряди країни не забороняють своїм компаніям працювати на російському ринку, бо це не порушує закон.

Звісно, що заробляти в росії під час війни – аморально. І це не перша практика в історії, коли відбувається бізнес на крові. Наприклад, СРСР торгував з Німеччиною під час Другої світової війни, – каже Бураковський.

Робота на агресора

Директор української мережі будівельних магазинів на умовах анонімності розповів, що частка українського ринку в мережі Leroy Merlin – надзвичайно маленька. Зараз працює лише два магазини, а от у росії цілих 112.

І продажі на російському ринку для компанії дуже значні, тому вони радше закриються в Україні, однак не підуть з рф, – каже директор мережі магазинів.

Багато магазинів в рф має і Metro AG, а саме – 93 торговельними центрами в 51 регіоні країни. Продажі в рф становлять десяту частину від продажів групи в усьому світі, український підрозділ – набагато скромніший.

Фінансування бюджету рф

Міжнародні компанії сплачують чималі податки до російського бюджету і частина з цих коштів йде на фінансування війни в Україні.

За підрахунками керівника аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександра Паращія, у 2022 році Auchan міг сплатити 99 млн євро, Leroy Merlin – 266 млн євро, а Metro – 93 млн євро податків до російського бюджету.

Загалом це цілих 458 млн євро. Експерт Центру оборонних стратегій Андрій Риженко зазначив, що собівартість виробництва однієї ракети типу “Калібр” чи Х-101/555 складає близько 1 млн євро.

Це означає, що податків від глобальних світових рітейлерів у рф вистачить на 4-5 масованих атак по українських містах.

Читайте також: Головний офіс “Ашан” заперечує допомогу російській армії – офіційна заява