Лише 9% західних компаній вийшли з ринку РФ – Михайло Подоляк

Лише 9% з майже 1500 світових компаній вийшли з ринку РФ, хоча з початку повномасштабної війни проти України минув майже рік.

Про це повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у своєму Telegram.

Серед західних компаній, що залишилися працювати у країні-агресорці, найбільшу частку становлять німецькі – 19,5%, 12,4% – американські, 7% – японські.

Залишилися працювати із окупантами: METRO, Leroy Merlin, Auchan, Nestle, Unilever, Procter&Gamble, Siemens, Pfizer, Philip Morris, Байєр, Acer, Alibaba, CloudFlare, Societe Generale, Credit Suisse, Lenovo, Asus, Cersanit тощо.

Крім того Подоляк зазначив, що деякі західні банки за 2022 рік отримали надприбутки в Росії, наприклад, Raiffeisen збільшив прибуток у РФ на 313%.

Куди йдуть гроші?

Сума інших зборів набагато більша. Тобто це і є податок на війну, на вбивства українців. Більше того, Raiffeisen визнав псевдореспубліки „Л (Д)НР“, запропонувавши частково мобілізованим кредитні канікули, – написав радник ОП.

Крім Raiffeisen активно у країні-агресорці працюють Credit Europe Bank і OTP Bank.

За словами Подоляка, міжнародні компанії, що працюють у РФ, сплачують до російського держбюджету податки, які потім йдуть на виготовлення продукції оборонно-промислового комплексу.

Читайте також: У Берліні відкрився найбільший в Європі фудкорт