Moyo першим у ритейлі запустив працевлаштування без паперів

Мережа магазинів MOYO стала першим роботодавцем в українському ритейлі, який спростив процедуру оформлення нових співробітників та приймає копії цифрових документів у додатку «Дія».

Тепер влаштуватись на роботу в компанію можна віддалено: без паперів, ксерокопій та заяв. У мережі кажуть, що за два місяці з дня запуску проекту цифровий спосіб подання документів кандидатами майже на 70% витіснив паперовий. У MOYO розповіли про те, як реалізація онлайн-шерингу документів впливала на бізнес-процеси в компанії.

Від співбесіди до посади — кілька кліків

25 травня у MOYO оформили першого співробітника за допомогою «Дія». Весь процес повністю автоматизований та займає кілька хвилин. Після співбесіди рекрутер вводить у системі номер телефону кандидата та посилає йому в месенджер посилання із запитом на копії цифрових документів. Кандидат переходить за посиланням у додаток «Дія», підтверджує особу за допомогою «Дія.Підпис» та натискає кнопку «надіслати». Після того, як новий співробітник поділився копіями цифрових документів (ID-картка, ІПН, за потребою свідоцтво про народження дітей та довідка ВПО), вони автоматично потрапляють до системи обліку кадрів MOYO, де створюється картка фізособи. Це заощаджує час співробітникам компанії та виключає помилки при заповненні даних, а новачок може влаштуватися працювати повністю в режимі онлайн. Враховуючи географію складів та мережі магазинів ритейлера, ця інновація виявилася дуже актуальною.

«З того часу, як ми інтегрували нашу обліково-кадрову систему з «Дія», до команди MOYO приєдналися понад 40 нових співробітників. Під час оформлення ми із задоволенням повідомляємо новачкам, що попереду на них чекає найшвидший прийом на роботу. Близько 70% кандидатів скористалися цією можливістю та оформилися в MOYO без паперів лише за кілька хвилин», — розповідає Ірина Кононович, начальник відділу кадрів MOYO.

У компанії зазначають, що спрощена процедура працевлаштування позитивно позначається на іміджі MOYO як роботодавця, а також звільняє кадровиків від зайвої паперової роботи та необхідності постійно перебувати в офісі.

Інноваційність як частина стратегії

Всередині кожної інновації MOYO є внутрішній запит на постійну оптимізацію бізнес-процесів та вдосконалення сервісів. У компанії стежать за тим, як швидко в Україні діджиталізуються державні послуги, і ще минулого року зауважили, що можливості, які надає «Дія», можуть спростити кадровий облік.

«Перехід на онлайн-шеринг документів дозволяє скоротити витрати часу працівників на супровід кадрового обліку, мінімізувати помилки, оптимізувати пошук інформації у цифровому форматі, захистити обмін даними та забезпечити справжність персональних даних претендентів, гарантовану державою. Крім того, ми суттєво скорочуємо використання паперу, який відповідає нашому прагненню бути екосвідомим бізнесом. Оптимізація витрат на канцелярію, друк та утримання архіву документів – ще один приємний бонус від цієї інновації», – коментує фінансовий директор MOYO Дар’я Лопушняк.

«Працевлаштування без паперів» — уже не перша ініціатива компанії у рамках співпраці з «Дія». Минулого року MOYO став першим ритейлером техніки та електроніки, ввівши миттєве оформлення кредитів за допомогою програми «Дія», тобто без паперових документів. Також компанія приєдналася до проекту Мінцифри щодо популяризації цифрової грамотності в Україні.

«Ми продаємо техніку та електроніку: інтерес до інновацій закладено в нашу ДНК і є частиною нашої стратегії. Ми справді хочемо жити у цифровій державі і бути її частиною», — пояснює Валентин Івакін, генеральний директор MOYO. — «Наша компанія рада бути флагманом змін в українському рітейлі. Сьогодні ми першими у сфері рітейлу перевели оформлення співробітників у цифру та оптимізували низку процесів у компанії, але головне – це враження про MOYO, яке з’являється у нових співробітників із самого початку роботи з нами. Адже ще ніколи оформлення на роботу не було таким простим та сучасним».

Читайте також: Тренди на ринку торговельної нерухомості України: Зниження орендних ставок та повернення ручного управління