На конкурс Ukrainian Urban Awards подали проєкт музею на Поштовій площі, що містить торговельний центр

Архітектурне бюро Gorn Group подало на конкурс Ukrainian Urban Awards проєкт «Музею історії Києва» на Поштовій площі, який, за задумом, суміщено з торговельним центром.

Автори описують ідею як «розумний компроміс між історичною складовою — музеєм історії Києва — та комерційною складовою — торговельним центром». Так, музейний комплекс пропонують розташувати на мінус другому поверсі, а торгові площі на мінус першому.

«Наземна частина комплексу розкриває складний діалог між простором і часом. Засклена структура наземної частини уособлює цей діалог. Так, це ніяк не арки й куполи, ніякі інші символи, які можна пов’язати з історією і традицією, це сучасне висловлювання, динамічно відображає сьогоденну епоху, яке контрастує, але не применшує значення історичного навколишнього», — йдеться в описі.

Фінал конкурсу Ukrainian Urban Awards відбудеться 1 грудня 2022 року.

Нагадаємо, у липні 2022 року Верховний суд залишив у силі рішення про скасування містобудівних умов та обмежень на забудову Поштової площі, де під виглядом реконструкції транспортної розв’язки хотіли побудувати ТРЦ.