НАЗК внесло китайського забудовника CSCEC до переліку спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло в перелік міжнародних спонсорів війни китайську будівельну компанію China State Construction Engineering Corporation (CSCEC).

Корпорація є найбільшим китайським підрядником в росії і реалізує там масштабні інвестиційні проєкти.

У НАЗК зазначили, що російська “дочка” CSCEC ТОВ "Китайстрой" є одним із підрядників таких проєктів:

  • ММДЦ "Москва-Сити";
  • ЖК "Балтийская жемчужина";
  • "Бизнес-парк GREENWOOD";
  • ТЦ "Невский Центр Стокманн";
  • Казино Tigre De Cristal;
  • ММДЦ "Башня Федерации";
  • МФК "Китайский Деловой Центр "Парк Хуамин".

Крім цього китайський гігант займався проєктами "Внутрішньозаводське господарство, встановлення піролізу змішаної сировини" на Амурському газохімічному комплексі та "Музейний та театрально-освітній комплекс" у Владивостоці.

Забудовник розширює присутність в рф попри повномасштабну війну і виходить на ринок будівництва житла в Москві, Санкт-Петербурзі та Владивостоку.

CSCEC має прямі домовленості з Міністерством будівництва агресора і планує долучитися до заміни західного будівельного обладнання на китайські аналоги.

На жаль, незважаючи на повномасштабне вторгнення держави-терориста в Україну, компанія CSCEC не просто продовжує свою роботу в росії, а й проводить зустрічі з представниками уряду рф щодо розширення своєї присутності на будівельному ринку росії, що означає підтримку та спонсорування тероризму, - зазначають у прес-службі.

Перелік спонсорів війни

Раніше у агентстві пояснили, що внесення до цього списку є потужним репутаційним інструментом.

Компанії, що потрапили туди, вносяться до бази даних про осіб і організацій із підвищеним ризиком World-Check. Вона використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Інформація з World-Check використовується фінансовим сектором, щоб захиститись від співпраці зі спонсорами російської війни, оскільки це може бути небезпечно та ризиковано.

Раніше до переліку НАЗК вже потрапили: Procter&Gamble, OpenWay Group, Danieli, TMS Tankers Ltd., Minerva Marine Inc., Thenamaris Ships Management, Delta Tankers Ltd., Dynacom Tankers Management Ltd., Leroy Merlin, ComNav Technology, Mondi Group/Mondi PLC, eKassir, Liberian International Ship & Corporate Registry, Bonduelle, Auchan Holding, Metro Cash & Carry, Buzzi Unicem, Yves Rocher та Raiffeisen Bank International.

Джерело: НАЗК

Читайте також: Співпрацюють з міноборони рф: НАЗК внесло в список спонсорів війни компанію Buzzi Unicem