Співпрацюють з міноборони рф: НАЗК внесло в список спонсорів війни компанію Buzzi Unicem

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло в перелік міжнародних спонсорів війни італійського виробника цементу Buzzi Unicem.

За даними НАЗК, попри заяву про відмову від будь-якої операційної участі в російському бізнесі, Buzzi Russia не лише продовжує співпрацю з агресором, а й розширив її.

Наразі виробник входить до п’ятірки лідерів цементної промисловості в росії і має найвищу середню потужність цементного заводу в групі.

В період з 2016 по 2021 роки російський підрозділ Buzzi Unicem сплатив 62 млн євро податків у російський бюджет.

Для порівняння, це вартість 206 ракет “Точка У”. Це саме ті ракети, якими 8 квітня 2022 року росія завдала удару по залізничному вокзалу в Краматорську, – повідомляють в НАЗК.

Співпраця з силовими структурами

Окрім продовження роботи, Buzzi Russia співпрацює з міністерством оборони рф та постачає свою продукцію держпідприємствам. Серед клієнтів італійської компанії “Роснафта”, керівництво якої перебуває під санкціями та має тісні зв’язки з путіним, відзначає НАЗК.

Продукцію Buzzi Russia отримує і “Росатом”, який був причетний до погроз усьому світу можливою ядерною катастрофою на Запорізькій атомній електростанції.

За інформацією агентства, компанія також висловлює “велику вдячність” своїм мобілізованим співробітникам у соціальних мережах.

У компанії є дочірнє підприємство SLK Cement, яке займалося постачаннями російському артилерійському підрозділу, до складу якого входять співробітники Buzzi.

Всі ці дії означають пряму підтримку та спонсорування тероризму рф.

Спонсори війни

Раніше НАЗК внесло до списку спонсорів війни компанію Metro Cash & Carry. Рішення ухвалили через продовження рітейлером бізнесу в рф і не тільки.

Крім цього, інтереси керівництва Metro Cash & Carry тісно пов’язані зі стратегічними галузями російської економіки, зокрема нафтогазовою та банківською сферами.

Також статус міжнародного спонсора війни нещодавно отримав французький рітейлер “Ашан”. Ця компанія теж відмовилась припиняти роботу в рф і до того ж втрапила у великий скандал із постачанням армії агресора “гуманітарки”.

Джерело: НАЗК

Читайте також: “Ашан Україна” змінив СЕО. Компанію вперше очолила українка