Оголошено фіналістів премії ECSP Design and Development Awards 2023

Міжнародна спільнота оголосила фіналістів премії Design and Development Awards 2023 на MAPIC 2023. Переможців буде нагороджено на церемонії у березні 2023 року. Що важливо, всі переможці — це торговельні центри після реконцепції.

Щорічно з 1977 року премія European Design and Development Awards присуджується за найвизначніші нові та реконструйовані або розширені торговельні центри Європи.

Mercato

Розташування: Генуя, Італія

Власник: Mercato Corso Sardegna Srl.

Дата відкриття: 26 травня 2022 р.

Об’єкт розташований на місці колишнього фруктово-овочевого ринка Генуї, збудованого у 1926 році. Оригінальна будівля була ретельно відреставрована, а нові втручання відповідають історичному контексту. Зараз на території торговельного центру розташовані роздрібні магазини, кафе, ресторани, офіси, тренажерний зал, діагностичний медичний центр, професійні послуги та продуктовий магазин. Але головна його особливість — багатофункціональний ландшафтний простір, доступний для заходу усіх охочих. Окрім цього, у ТЦ оптимізовано природне освітлення, встановлено систему збору дощової води та розміщені фотоелектричні панелі.

Aleja

Розташування: Любляна, Словенія

Власник: SES Spar European Shopping Centers

Дата відкриття: 8 травня 2020 р.

Aleja — великий торговельний центр у густонаселеному північному заході міста Любляна. Це один із найбільших проєктів торговельної нерухомості в Словенії за останні роки. ТЦ поєднує в собі магазини, гастрономію, розваги та послуги. На трьох рівнях загальною площею 32 000 кв. м розташовано понад 80 міжнародних, словенських та місцевих магазинів і ресторанів. Об’єкт також включає перший в Словенії дитячий розважальний центр Planet Lollipop.

Головна риса ТЦ Aleja — дах, спроєктований як повністю доступний зелений простір для активного відпочинку з дитячими майданчиками, велосипедними доріжками та батутом. Зовнішній дизайн натхнений символом Любляни — драконом, та має фасад, що нагадує його шкіру, з використанням ромбоподібної нержавіючої сталі та плитки з кольорового скла. Також ТЦ відрізняється високим рівнем природного освітлення та великою системою збирання дощової води.

BEO

Розташування: Белград, Сербія

Власник: MPC Properties und Atterbury Europe

Дата відкриття: 25 червня 2020 р.

Торговельний центр складається із трьох рівнів загальною площею 44 528 кв. м та двома підземними рівнями, що забезпечують паркування на 1200 автомобілів. Він пропонує понад 130 світових та регіональних брендів у різних категоріях. Має інноваційну архітектурну концепцію з великими відкритими майданчиками, ширшими коридорами та великою кількістю природного світла та зелені. У центрі є унікальний фудкорт з двома терасами на другому поверсі, 13 сучасних ресторанів, що включають як фаст-фуд, так і вишукану кухню, а також багатозальний кінотеатр з 8 високотехнологічними екранами. Безпечний дитячий майданчик, що охороняється, відображає сімейний характер центру. Помітним новим орендарем ТЦ став відомий німецький модний бренд Peek&Cloppenburg, який відкрив свій перший магазин у Сербії в ТЦ BEO.

Cano Centre

Розташування: Зінген, Німеччина.

Власник: CANO Singen G.m.b.H. & Co. KG – ECE Real Estate Partners

Дата відкриття: 10 грудня 2020 р.

Наприкінці 2020 року Cano Center став родзинкою центру міста Зінген. Його відвідувачами стали не тільки мешканці Зінгена, а й швейцарські сусіди. Продумане міське планування робить об’єкт добре інтегрованим із містом. Площа трирівневого ТЦ складає 16 000 кв. м. Відвідувачі можуть насолодитися вишуканою та різноманітною гастрономічною пропозицією у добре обладнаному фудкорті, ресторанах та на різних відкритих терасах та балконах. Команда розробників тісно співпрацювала з міською владою, щоб створити високоякісні громадські простори з місцями для сидіння та гарним ландшафтним дизайном. Архітектурні особливості перегукуються з індустріальною та вулканічною спадщиною Зінгена.

Nivy

Розташування: Братислава, Словаччина

Власник: HB Reavis

Дата відкриття: 30 вересня 2021 р.

Це яскравий приклад інтермодального ТЦ, який поєднує у собі сучасний автовокзал та торговельний центр з широким асортиментом брендів, ринок свіжих продуктів, а також громадський зелений сад на даху з безліччю можливостей для занять спортом, розваг та відпочинку. Проєкт став найбільшою реконструкцією занедбаної ділянки в Братиславі, під час якої застарілий автобусний вокзал було перетворено на регіональний торговельний центр. Nivy має чотири торгові рівні із загальною площею 70 000 кв. м. Об’єкт включає найвищу вежу в Словаччині — Nivy Tower, з 28 поверхами і 30 000 кв. м офісних площ. Комплекс має зелений дах, використовує стічні води та збирає дощову воду. Має акредитацію BREEAM.

Galeria Łódzka

Розташування: Лодзь, Польща

Власник: Lodz Shopinvest KG – DWS / Familie Otto

Дата відкриття: 24 жовтня 2020 р.

Реконструкція 20-річного торговельного центру була натхненна красиво оформленими бутик-готелями. Фудкорт був капітально відремонтований, а просторі входи тепер зустрічають відвідувачів вражаючим сучасним стилем. Центр розширено на чотири торгові рівні, при цьому збережено торговельну GLA площею 45 000 кв. м із паркінгом на 1350 автомобілів. Після реконструкції в ТЦ з’явилось багато нових ритейлерів. По всьому центру представлено привабливі графіті, а зовнішній вигляд був модернізований за рахунок покращених вивісок та навісів.

MyZeil Foodtopia

Розташування: Франкфурт, Німеччина

Власник: Jewel MyZeil GmbH & Co. KG – DWS / Familie Otto

Дата відкриття: 24 жовтня 2019 р.

Масштабна реконструкція шестирівневого центру із загальною GLA 44 333 кв. м представила інноваційну та функціональну гастрономічну концепцію — 7700 кв. м ресторанів, барів та вишуканих розваг, а також висококласний кінотеатр та послуги. На об’єкті впроваджено природну вентиляцію з низьким енергоспоживанням, модернізоване енергозберігаюче освітлення. Центр отримав сертифікат BREEAM.

Quarree Wandsbek

Розташування: Гамбург, Німеччина

Власник: Union Investment

Дата відкриття: 4 березня 2021 р.

Вперше ТЦ відкрився у 1998 році, з чотирма торговими рівнями загальною площею 35 000 кв. м і паркуванням на 917 автомобілів. А уже у 2021 році об’єкт у самому центрі місцевого співтовариства було повністю реконструйовано. Вітрини нових магазинів отримали покращений дизайн, що забезпечує більшу прозорість і дозволяє торговим вітринам здаватися ширшими. Підлога в торговельному центрі була модернізована, а вражаюче нове енергозберігаюче освітлення створило відчуття затишку. Ремонт торкнувся всіх елементів центру, включаючи фасад, туалети, автостоянку та вестибюлі, входи, навігацію і навіть дизайн дитячого майданчика.

Plaza Major

Розташування: Малага, Іспанія

Власник: Sierra Prime

Дата відкриття: 5 вересня 2019 р.

Plaza Major — один з основних торговельних центрів Андалусії з широким асортиментом магазинів та розважальних закладів. Вперше він відкрився у 2002 році і має загальну площу 53 000 кв. м. Реконструкція зберегла унікальну місцеву ідентичність торговельного центру, оновивши його до сучасного стилю. Масштаби реконструкції включають розширення роздрібної пропозиції та створення нової високоякісної зони для гурманів, яка доповнює існуючу гастрономічну пропозицію. Також було розширено пропозицію модного одягу. І нарешті, торговельний центр був повністю відремонтований за новою концепцією «Андалузьке село», що покращило якість обслуговування клієнтів, а також доступ як для пішоходів, так і транспортних засобів.

Diagonal Mar

Розташування: Барселона, Іспанія

Власник: DWS-Alcampo

Дата відкриття: 22 листопада 2019 р.

ТЦ відкрився у 2001 році на трьох рівнях із загальною площею 88 000 кв. м та паркуванням на 4800 автомобілів. У 2019 році торговельний центр було повністю реконструйовано. Реконструкція була спрямована на підвищення продуктивності за рахунок створення площ для нових ритейлерів та адаптації проєкта до останніх досягнень у галузі технологій, дизайну та сталого розвитку, створюючи привабливіші та зручніші умови для здійснення покупок. Було відремонтовано центральні та другорядні ротонди, а також значно покращено декор, атмосферу та освітлення, включаючи зони відпочинку, туалети, стелі, підлоги та цифрові медіа.

Cidade da Senhora da Hora

Розташування: Порту, Португалія

Власник: TIAA and Sierra Prime

Дата відкриття: 21 жовтня 2020 р.

Торговельний центр, відкритий в 1998 році, пропонує 70 740 кв. м торгової площі на п’яти рівнях з парковкою на 3100 автомобілів. Після реновації об’єкта з’явилися дві нові концепції, що підвищили привабливість центру для відвідувачів. Перша — CookBook — знаходиться на 2 поверхах, кожен з яких має своє натхнення: перший пов’язаний з кухнею й створює відчуття домашнього затишку та близькості до навколишнього середовища; а другий слідує більш сучасному, веселому та молодіжному стилю. Два поверхи закінчуються двома просторими терасами із яскравим дизайнерським підходом. Друга нова концепція — Галерея. Це реконструкція кінотеатру, де створена ексклюзивна модна концепція високого класу з використанням матеріалів та прикрас преміум-класу.

Читайте також: Найбільш перспективні девелоперські проєкти за даними Across-Magazine