Олена Шабашкевич, Fozzy Group: навіщо продовольчим ритейлерам власні медіа
У сучасних умовах щирий інтерес до життя клієнта - необхідна умова успішної роботи на висококонкурентному ринку роздрібної торгівлі. Знання про найрізноманітніші вподобання споживача є цінністю не лише для основного бізнесу, а й головним активом для ритейл-медіа — напряму, який активно розвивають продуктові ритейлери.
За даними дослідженням Kantar, половина представників галузі планують збільшувати інвестиції в цей канал.
CEO Fozzy Media Group Олена Шабашкевич детальніше розповіла про цей напрямок у колонці для NV. Українська Рада Торгових Центрів пропонує найцікавіше у своєму матеріалі.
Що таке ритейл-медіа?
За словами, Олени Шабашкевич, ритейл-медіа можна уявити як продаж рекламних площ на різних платформах усередині створеної ритейлером екосистеми.
При цьому він зводить виробників товарів та послуг з потенційними споживачами з-поміж своєї аудиторії. Споживачами можуть виступати як безпосередньо виробники, так і рекламні агентства.
Головна особливість полягає у тому, що ритейлер на основі даних про споживачів здатний максимально адресно таргетувати рекламне повідомлення, підвищуючи його ефективність. Так створюється трикутник win-win-win між виробником, який хоче збільшити продажі, споживачем, якому пропонують потенційно цікаву йому послугу чи товар, та ритейлером як посередником між ними, - пояснює CEO Fozzy Media Group.
За даними Insider Intelligence, у 2023 році витрати на роздрібну медіарекламу американських компаній зросли на 20% і досягли 45 млрд. доларів, а до 2027-го ця цифра сягне рекордних 106 млрд доларів.
Цьому сприяє зміна політики конфіденційності Google, так званий «крах cookie», через який брендам довелося шукати нові шляхи залучення клієнтів і звернутися до 1st party data.
Сприйняття споживачем
Згідно з опитуванням McKinsey, три з чотирьох респондентів підтвердили, що отримання персоналізованих пропозицій підвищує шанси на повторну купівлю продукту. Тобто покупці хочуть вибирати з потенційно цікавих товарів, а не з повного або випадкового переліку.
У той же час виробники вже не хочуть охопити якомога ширшу аудиторію, а лише людей, які з більшою ймовірністю куплять їхній товар.
Ритейл-медіа вирішують саме це завдання: показують конкретній людині потрібний товар у потрібний час. Споживачу дієтичних добавок — рекламу нового спортклубу, а постійному покупцю чорної ікри — лінійку преміального шампанського. Безумовно, навіть у такій моделі не можна виключити ситуації, коли реклама свинячих сосисок знайде вегана, а матері, що годує, запропонують міцний алкоголь. Проте середня кількість "холостих пострілів" у ритейл-медіа набагато менша, ніж у традиційних каналах, - каже експертка.
Наразі торговельні мережі посідають вже друге місце у світі серед усіх галузей по обсягу витрат на технологію AI. Це дає можливість надавати виробникам не лише доступ до унікальної аудиторії з підтвердженою платоспроможністю та історією минулих витрат, а й робити прогноз майбутніх покупок.
Висока конверсія досягається завдяки гнучкому формату просування: від банерної реклами на платформі, пріоритетної видачі в пошуку та прямих трансляцій до адресних імейл-розсилок магазину.
Ритейл-медіа в Україні
Український ринок також відображає глобальну тенденцію у галузі, особливо успіх вітчизняного AdTech, частиною якого є ритейл-медіа, промовистий на тлі повномасштабного вторгнення росії.
За даними Membrana Media, за перший рік повномасштабної війни українські новинні онлайн-ЗМІ заробили за допомогою AdTech-реклами додаткові 1,5 млн доларів.
Всеукраїнська рекламна коаліція очікує, що 2024 року обсяг реклами збільшиться на 28% до 27,6 млрд грн. Загальносвітовий тренд — перенаправлення частини бюджетів з трейд-маркетингу та традиційних медіа (зовнішня реклама та ТБ) у ритейл-медіа. Тобто компанії найчастіше не виділяють на ритейл-медіа окремого фінансування, а перенаправляють та трансформують наявні бюджети, - каже Олена Шабашкевич.
Читайте також: Торговельна нерухомість України розвивається в умовах жорсткої економії – думка
Наразі на ритейл-медіа припадає 10−15% від загального обсягу витрат на ЗМІ. Потенціал зростання — до 30%, резюмує експертка.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів - головна сторінка
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації