Роздрібна торгівля в рф впала до найнижчого рівня з 2015 року – Bloomberg

Роздрібні продажі в росії продовжують скорочуватись, попри прогнози путіна щодо зростанням в усіх напрямках. Падіння вже триваліше, ніж те що спостерігалося під час глобальної пандемії.

Про це повідомляє американське агентство Bloomberg.

Цей спад рівня продажів свідчить про постійне падіння рівня життя. Ситуація схожа на зубожіння росіян та рекордне скороченні продажів після анексії Кримського півострову у 2014 році.

Протягом кількох тижнів після початку повномасштабної війни споживання підтримували панічні закупівлі росіян. Потім ситуація стабілізувалась глибоко нижче нуля і залишається такою до сьогодні.

За прогнозами Bloomberg, витрати домогосподарств будуть знижуватися щоквартально у 2023 році.

У січні роздрібні продажі скоротилися приблизно на 10,7% порівняно з минулорічними показниками. Падають вони вже 10-й місяць поспіль, що довше, ніж їхнє падіння у розпал пандемії коронавірусу у 2020-му. 

Економістка Ольга Біленька вважає, що роздрібна торгівля в рф у 2022 році продемонструвала найбільший спад з 2015 року, скоротившись на 6,7% у реальному вираженні.

Рівень життя російських споживачів досяг піку у 2014 році і так і не відновився. Торік санкції скоротили оборот роздрібної торгівлі на 10,5%, відкинувши його назад більш ніж на десятиліття, – сказав економіст Олександр Ісаков.

Парадоксально те, що уряд рф вклав величезні ресурси в економіку і навіть безробіття перебуває на рекордно низькому рівні. Домогосподарства при цьому економлять все більше і більше.

Згідно даних опитування, проведеного державним соціологічним центром наприкінці 2022 року, більше третини росіян почали заощаджувати на їжі.

Читайте також: Найбільший постачальник трубопроводів та систем мікроклімату Uponor залишив рф