Польські споживачі бойкотують ритейлерів, що не вийшли з російського ринку

Auchan, Leroy Merlin та Decathlon піддалися критиці після того, як вирішили залишитися на російському ринку. В Інтернеті звучать заклики до бойкоту рітейлерів, що призвело до меншого відвідування магазинів.

Польські покупці також виявили протест. Такий висновок можна зробити на основі аналізу чеків, проведеного оператором сервісу PanParagon. У дослідженні, опублікованому на сайті https://wroclaw.wyborcza.pl, на підставі аналізу фіскальних чеків, виданих в Auchan, Decathlon і Leroy Merlin, можна зробити висновок, що обороти в деяких мережах зменшилися.

PanParagon врахував чеки від 12, 19 і 26 березня 2022 року. Розраховано відсоток кількості чеків від магазинів Auchan, Leroy Merlin та Decathlon до кількості всіх чеків, доданих у заявку.

Антоніна Гржелак, представник PanParagon, розповіла, що відсоток надходжень від магазинів Auchan та Decathlon з тижня в тиждень падає.

«Найбільший регрес покупок користувачів спостерігається в мережі Auchan. За два тижні інтерес до продукції цього гіпермаркету знизився майже вдвічі. У мережі магазинів Decathlon зменшення кількості чеків не таке значне, як у випадку з Auchan», — зазначила вона.

Цікаво, що винятком виявився Leroy Merlin, незважаючи на те, що ця мережа найбільше критикується в Інтернеті. Кількість чеків цієї DIY-мережі значно зменшилася в період найбільшого бойкоту – суботу, 19 березня. Але вже на наступному тижні частка надходжень зросла до двох попередніх тижнів перед бойкотом.

Антоніна Гржелак доводить таку поведінку клієнтів специфікою галузі.

«У березні-квітні товарообіг в цьому типі магазинів в цілому росте. Крім того, можливо, через великий дефіцит і зростання цін на продукцію в будівельному секторі, поляки менше звертають увагу на те, бойкотується цей магазин чи ні. Можливо, у такій ситуації просто виграють ціна та доступність товару», — прокоментувала Гржелак.

Користувачі PanParagon також можуть переглядати рекламні буклети з акціями від найбільших роздрібних мереж Польщі. Що стосується мережі Auchan, то з 17 березня кількість переглядів її брошур впала на 75%.

Auchan і Leroy Merlin досі працюють в Росії. У кінці березня Decathlon заявив, що припиняє роботу через проблеми із постачанням. Decathlon має 60 магазинів у 25 російських містах. Leroy Merlin управляє 107 гіпермаркетами в 62 містах Росії, Auchan — 311 магазинами.

Джерело