Німецька компанія OBI планує позбутися російського бізнесу

У російських топ-менеджерів OBI виник серйозний конфлікт із мажоритарним акціонером мережі — німецьким холдингом Obi GmbH — щодо поновлення роботи магазинів.

8 березня 2022 року власник рітейлера OBI оголосив про припинення роботи мережі на території росії, але роздрібні магазини були відкриті для покупців до 17 березня. Крім того, 29 березня директор із закупівель компанії Максим Суравегін повідомив, що магазини мережі знову відкриються у квітні, але головна компанія OBI це спростувала.

Гендиректор Infoline Іван Федяков зазначив, що зараз російський офіс знаходиться у відкритій конфронтації з німецьким холдингом. Відомо, що головна компанія заблокувала в російських «дочках» IT-систему, яка дозволяла б мережі нормально функціонувати. Зокрема, співробітникам закрили доступ до корпоративної пошти, серверу та кас, що завадило магазинам знову відкритися.

Експерти вважають, що сторони можуть вийти з конфлікту через продаж місцевих активів німецьким холдингом сторонньому покупцю або топ-менеджерам мережі. Другий варіант розвитку подій – передача бізнесу в довірче управління російського менеджменту. Також є третій варіант – ліквідація компанії.

Читайте також: Mitsubishi Motors, Dr. Oetker, Acer: світові компанії продовжують залишати росію

Джерело