Пункт команди підтримки Дія: як рівненський ТРЦ впроваджував цифрові консультації

Тисячі консультацій щодо генерації COVID-сертифікатів було надано у рівненському ТРЦ «Злата Плаза».

«У 2021 році у нас була історія, в якій звучало найбільше «дякую». Маю на увазі тисячі консультацій, які надаються рівнянам у пункті Команди підтримки Дія. Саме тут людям допомагають згенерувати COVID-сертифікати, а віднедавна і отримати 1000 гривень за вакцинацію», — розповідає Іванна Смачило, заступник голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації (CDTO).

Цей консультаційний пункт у Рівному було відкрито у листопаді у приміщенні ТРЦ «Злата Плаза». Локація зручна, оскільки це торговий центр, і тут є один з пунктів вакцинації. З перших днів роботи на локації приймають близько 100 відвідувачів на день.

«Звертаються з різними запитами. Деякі вдається вирішити за 15 хвилин, на інші йде більше часу. Деяким людям потрібно просто допомогти встановити Дію на телефон. Багато тих, хто має проблеми із внесенням медичних даних лікарем, який робив щеплення, через що сертифікат може не відображатися. Тому у таких випадках ми рекомендуємо звертатися до медичних працівників. Але здебільшого вдається допомогти людям у межах компетенції. Адже Мінцифра реалізувала лише технічну частину надання послуги», — зізнається Іванна Смачило.

Але найцікавіше, що це спільний проект, на який із бюджету не витратили жодної копійки.Це результат зусиль команди Мінцифри, Рівненської ОДА, міського ЦНАПу, управління статистики, а також студентів місцевих вишів, пластунів, представників КЗ «Регіональний інформаційно-комп’ютерний центр» Рівненської обласної ради. А також за допомогою «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проект підтримки Дія), що проводиться ПРООН за підтримки Швеції, та за підтримки Програми EGAP Фонду Східна Європа, яку фінансує Швейцарія.

За словами Іванни, консультанти пункту, які працюють у ТРЦ з першого дня, проходили навчання від Мінцифри та надають допомогу людям досить правильно та результативно.

«Це те, що було потрібне. Це сталося у потрібний час. І учасниками процесу стали саме ті люди, які могли все це втілити», — робить висновок Іванна Смачило.

Джерело