У Шанхаї відкрився мол із тисячею дерев

У Шанхаї відкрився незвичайний торговий центр з погляду архітектури. Проект під назвою 1000 Trees, дітище британської архітектурної студії Heatherwick Studio, вирізняє багаторівневий фасад із білого бетону, прикрашений безліччю живих дерев та чагарників.

Автором концепції є британський дизайнер Томас Хізервік, який надихнувся одним із Семи чудес античного світу — Висячими садами Семіраміди з Вавилону.

На вигляд дев’ятирівневий будинок нагадує вкритий зеленню гірський масив. Забудовником чудо-молу, розташованого поряд з арт-кварталом M50, є компанія Tian An. Офіційне відкриття комплексу відбулося наприкінці грудня 2021 року.

Особливість торговельного комплексу полягає в тому, що його поверхня покрита 1000 дерев та 250 000 різних рослин. Сама структура комплексу є сіткою бетонних колон, розташованих під кутом 45 градусів до річки. Кожна з колон увінчана спеціальним блоком, у якому зібрані листяні та вічнозелені дерева, а також чагарники та підвісні рослини.

Ідея створення проекту отримала натхнення трендом із перетворення міських кварталів на соціальні простори.

Загальна площа нового торгово-розважального центру становить близько 62 700 кв. м. Серед орендарів відкриються 12 флагманських універмагів, 90 магазинів та понад 60 закладів громадського харчування. Фудкорт та супермаркет розташовуються на цокольному поверсі, магазини – на п’яти поверхах вище, а ресторани – на чотирьох верхніх поверхах будівлі. По периметру будівлю прикрашає серія мистецьких робіт, створених французьким вуличним художником Полем Дезіо. Твори вуличного мистецтва також прикрашають шахту ліфа та стіни будівлі, що виходять на вулицю.

Експерти зазначають, що завдяки озеленення багаторівневий фасад нового торгово-розважального центру органічно вписався у житловий квартал і став новою точкою тяжіння місцевих жителів, надавши нового значення урбаністичному пейзажу Шанхая.

Читайте також: Китайський гігант: як виглядає новий ТРЦ у формі морської раковини

Джерело