Робота ТРЦ в умовах «червоної» зони (за результатами роботи ТРЦ Fabrika у Херсоні)

На території Херсонської області з 15 жовтня набули чинності обмеження червоного рівня епідемічної небезпеки поширення СOVID-19.
За новими правилами працювати можуть лише магазини, в яких весь персонал вакцинований чи має негативний результат ПЛР-тесту.
Також діють обмеження для відвідувачів ТРЦ.

Які підсумки роботи торговельного центру, який вперше опинився в умовах «червоної» зони?

Відвідування та відвідувачі:

ТРЦ не обмежує доступ відвідувачам з огляду на те, що в об'єкті працюють аптеки, супермаркет, центр вакцинації та інші об'єкти. Попри це відвідуваність ТРЦ різко впала. Середня відвідуваність у перші 3 дні роботи у «червоній» зоні скоротилася на 50%. Неприємність чекала на тих відвідувачів, які приїхали на відпочинок у ТРЦ із сім'єю у вихідні дні і не знали про нові правила відвідування.
Також традиційно виникає проблема з дотриманням маскового режиму відвідувачами.

Орендарі:

Незважаючи на те, що не весь персонал орендарів пройшов вакцинацію, працюють майже всі магазини торгового центру. Орендарі виходять із ситуації шляхом залучення сторонніх вакцинованих працівників, частина не вакцинованого лінійного персоналу тимчасово не працює. Не всі орендарі підготували інформацію щодо правил роботи своїх магазинів. Водночас, ТРЦ через постери, аудіорекламу надав орендарям та відвідувачам інформацію про правила відвідування магазинів із групою товарів «не першої необхідності». У перші дні спостерігається багато відмов та повернень, особливо операторів розваг.

Обороти:

Орендарі відзначають падіння оборотів на 50% і більше у перші дні. Це приблизно можна порівняти з падінням відвідуваності ТРЦ.

Дії поліції:

Поліція активно контролює ситуацію. Взаємодія із поліцією неоднозначна. З одного боку, був факт безпідставного недопуску відвідувачів у ТРЦ вранці 16 жовтня. З іншого боку, поліція надає допомогу у наведенні порядку у натовпі людей, які зібралися на вакцинацію, а також патрулювання та допомогу охороні у роботі з відвідувачами щодо дотримання маскового режиму. За 3 дні роботи поліція зафіксувала 5 порушень з боку працівників магазинів та відвідувачів.

Центр вакцинації:

З переходом у «червону» зону та напередодні навантаження на центр вакцинації зросло вдвічі. Якщо у звичайному режимі на день прищеплювалося до 300 осіб, то зараз 600 і більше. Вакцин достатньо, медики намагаються, але персоналу не вистачає. З'являються величезні черги. Потрібно підкреслити важливість роботи ЦВК у ТРЦ Fabrika, тому що в ньому щеплюється в день понад 10% вакцинованих від кількості щеплених людей по всій Херсонській області. За весь час роботи ЦВК вже щеплено 30 594 особи.

Поки що складно говорити, які саме будуть результати роботи ТРЦ після переходу Херсонської області до «червоної» зони. З одного боку, ми бачимо зростання бажання людей вакцинуватись, що має позитивно вплинути на роботу. Але, з іншого боку, ми бачимо, що система не готова до такого зростання і не справляється з потоком бажаючих, що різко збільшився. Сподіваємося, що міністерство охорони здоров'я зробить відповідні висновки та нові обмеження «червоної» зони досягнуть своєї мети – збільшити кількість вакцинованих. Поки що, на жаль, все виглядає так, що система не готова до нових викликів.

Максим Гаврюшин
Операційний директор Budhouse Group

Facebook
Telegram
Instagram
LinkedIn