СЕО “МНС Інвестмент” Олександр Никитин розповів про рік війни для компанії та плани на 2023-й

Співвласник та СЕО української компанії “МНС Інвестмент”, яка керує італійськими франшизами Intimissimi, Calzedonia, Tezenis, Falconeri в Україні Олександр Никитин розповів про підсумки воєнного року та плани на 2023-й.

Цим спікер поділився у інтерв’ю з Асоціацією рітейлерів України.

На початку 2022 року компанія очікувала значного зростання, але перебувала в не дуже доброму фінансовому становищі. У “МНС Інвестмент” виникла заборгованість перед банком, постачальником, підрядною організацією, а війна та тимчасова зупинка роботи погіршили скруту.

Тому, певно, як і більшість компаній, ми визначали наш вектор тактичними рішеннями на декілька днів, а іноді – годин. Максимальної уваги приділили працівникам – їх фінансовій і моральній підтримці, евакуювали товар з найбільш гарячих, на той час, регіонів: Харків, Одеса. Після чого вже відновили свою роботу – спочатку Львів, потім Київ та інші міста, – розповідає Никитин.

Як пройшов 2022 рік?

Загальні обсяги продажів зазнали серйозних втрат і є на 40% меншими порівняно з 2021 роком. Але компанії вдалося відновити роботу більше ніж 80% всіх магазинів, повернути 380 робочих місць та завершити рік без боргів.

Фокус уваги змістився з розвитку на збереження того, що є та відновлення роботи.

Що вдалося зберегти?

На щастя, зазначає СЕО “МНС Інвестмент”, усі магазини вдалося зберегти, хоча деякі з них були пошкоджені (в ТРЦ Nikolsky, Riviera та Retroville). Наразі їх вже відновили, тож усі торгові точки успішно функціонують.

Єдиним відкритим питанням залишається Херсон. Нам досі невідомий стан магазинів у ТРЦ Fabrika. З останніх даних ми знаємо, що наші магазини не було зруйновано, тому в планах на цей рік стоїть їхній запуск разом з відкриттям торговельного центру в цілому, звісно, коли це буде безпечно для наших працівників, – каже Олександр Никитин.

Стосунки з власниками

ТОВ “МНС Інвестмент” є партнером італійської компанії, з якою працює за договором франшизи. Стосунки з італійцями виключно ділові, підкреслює співвласник компанії.

За його словами, вони, як і весь світ, виражають підтримку українському народу.

Я та співвласники підприємства гостро засуджуємо дії росії, тому всі зв’язки з російським бізнесом були припинені, щойно це було можливо реалізувати. І наразі жодних контактів з росією немає. Мені здається, що це максимально вірне та чесне рішення для продовження роботи в сучасній Україні, – окреслив свою позицію Никитин.

Плани та пріоритети на 2023 рік

Компанія вирішила продовжувати покращувати розпочаті раніше проєкти, а також виділила для себе три основні пріоритети:

  • працівники;
  • збереження та відкриття магазинів;
  • благодійність.

Спікер зазначає, що компанія постійно підтримує благополуччя своїх працівників і наприкінці минулого року навіть побачили можливість підняти заробітні плати на 20% і вище.

Також компанія планує відновити роботу усіх 100% своїх магазинів та фіналізувати деякі переговори на нові локації.

Благодійність теж залишиться важливою для “МНС Інвестмент”, вони планують розвивати та масштабувати цей напрямок.

Читайте також: ТРЦ Ocean Plaza досі не приніс прибутку в бюджет після перезапуску