ТРЦ Ocean Plaza досі не приніс прибутку в бюджет після перезапуску

Діяльність столичного ТРЦ Ocean Plaza з моменту перезапуску наприкінці листопада 2022 року так і не почала приносити дохід у державний бюджет.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні “Схем” про конфіскацію російських активів.

Дві третини корпоративних прав торгового центру контролює російський олігарх Аркадій Ротенберг, тому на них наклав арешт Печерський районний суд.

Третиною ТРЦ володіє холдинг UDP українського бізнесмена Василя Хмельницького. Там обіцяли, що після відновлення роботи ТРЦ, дві третини прибутку від його діяльності спрямовуватимуть в український бюджет.

Але жодних перерахувань досі так і не відбулось. Крім цього, частину Ocean Plaza, яка належить російському олігарху досі не конфіскували через прямий санкційний механізм.

Наразі український акціонер здійснює операційне управління активом та лише накопичує кошти від комерційної діяльності до моменту визначення процедури перерахування прибутку до державного бюджету України. У 2022 році ТРЦ Ocean Plaza не виплачував прибуток акціонерам – ні українському власнику третини бізнесу, ані державі, оскільки до вересня 2022 року ТРЦ було повністю арештовано – відповіли в UDP.

Кому дістанеться частка Ротенберга?

Наразі пошуком тимчасового управителя на 66% корпоративних прав Ocean Plaza займається Агентство з питань розшуку та менеджменту активів. Слідство щодо самого Ротенберга і фірм-власниць ТРЦ досі триває.

Нагадаємо, що Ocean Plaza припинила свою роботу 23 лютого 2022 року. У квітні Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції розпочав кримінальне провадження за фактом фінансування дій з метою зміни меж території або державного кордону України та ухилення від сплати податків.

Читайте також: У Верховній раді анонсували націоналізацію ТРЦ Ocean Plaza