“Сільпо” встановили артінсталяцію на станції “Академік Вернадський” в Антарктиді

На українській науковій станції “Академік Вернадський” у Антарктиді встановили артінсталяцію від “Сільпо” – “Дім. Спогади”.

Відправили арт-об’єкт ще 26 січня 2022 року, тож дійшов до потрібного місця він на криголамі вже після початку повномасштабної війни. Але встановити его одразу не могли, через фактори, які вимагали негайної уваги та багато зусиль.

Тепер, через 410 днів наша артінсталяція “Дім. Спогади” нарешті доповнює українську наукову станцію “Академік Вернадський” в реальному житті, а не лише на ескізах, – йдеться у повідомленні компанії.

Що представляє з себе “Дім. Спогади”?

Частина артінсталяції містить у собі факти про Україну та станцію, а також символічні предмети на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки.

Минулого року історія на стенді закінчувалася на анексії Криму та початку війни на Донбасі, але цьогоріч “Сільпо” відправили на станцію ще один борд. У ньому розповідається про повномасштабне вторгнення рф.

Туристи матимуть можливість задонатити на підтримку «бойових пінгвінів» – полярників, які долучилися до ЗСУ та переодягнули червону форму учасника експедиції на піксель, – розповідають у “Сільпо”.

Створення артінсталяції рітейлер ініціював ще влітку 2021 року. Планувалося встановити її навколо старого паливного баку на станції.

У мережі зазначають, що Національний антарктичний науковий центр вже декілька років хотів переосмислити естетику цієї індустріальної споруди.

Ідею і дизайн розробили у balbek bureau, за інженерну розробку і виготовлення відповідали у дослідно-конструкторського бюро Mitya Zinoviev, а саме – “Майстерня Чудес”.

Зараз, у розпал кровопролитних боїв за майбутнє України, артінсталяція отримала новий сенс. Адже “Дім. Спогади” — це ескіз з металу, що ніби малює обриси традиційного українського будинку. Для мільйонів українців найбільшою мрією є повернення на рідну землю, до власної домівки. Рідний дім є символом спротиву проти збройної агресії, джерелом натхнення та спогадів про близьких людей, – пояснюють у “Сільпо”.

Дизайнери проєкту проаналізували будівлі у різних регіонах україни і склали збірний образ українського будинку. Він має шиферний дах, димар та характерні вікні. Цей образ було відтворено за допомогою тонкого деталізованого каркаса навколо бака.

Джерело: “Сільпо”

Читайте також: “Сільпо” роздає ваучери на 6600 грн на купівлю продуктів – як їх отримати