Скільки податків заплатили українські рітейлери за 2022 рік – дослідження

За 2022 рік провідні компанії галузі рітейлу в Україні заплатили майже 57 млрд грн податків у бюджет. Крім цього вони забезпечили роботою понад 300 тис. працівників.

Про це повідомляє Асоціація рітейлерів України.

Зазначається, що до повномасштабної війни рітейл входив у топ-5 найбільш прибуткових галузей української економіки, все змінили події після 24 лютого.

Лише за один неповний місяць бойових дій було зачинено близько третини торгових об’єктів різного штибу. Зараз галузь поступово відновлюється, але до довоєнних прибутків ще далеко.

Незважаючи на це, рітейл є одним з основних джерел бюджетних надходжень в країні. Оскільки найбільша частка податків припадає на ПДВ, ПДФО та акцизний податок.

Скільки заплатили?

За даними опитування RAU серед 57 мереж-членів, за 2022 рік виплати до бюджетів усіх рівнів представників дев’яти галузей рітейлу склали 56,6 млрд грн.

Найбільша частина суми надійшла від продуктового рітейлу, що геть не дивно, адже саме продукти є товарами першої необхідності.

Наприклад, за минулий рік лише корпорація АТБ сплатила 20,44 млрд грн податків і зборів. Це майже на мільярд гривень перевищує показники минулого року.

Робочі місця

Галузь роздрібної торгівлі також є одним із найбільших роботодавців в країні. Лише 57 компаній, які взяли участь у дослідженні, мали на кінець грудня 2022 року 304 482 співробітника.

Наголошується, що попри збитки рітейлери намагаються зберегти кадри там, де це можливо, оскільки потім буде важче знайти і навчити нового спеціаліста.

Але це дається бізнесу нелегко, бо постійні виклики на кшталт вимкнень енегопостачання змушують мережі витрачати додаткові кошти.

По мірі відновлення роботи магазинів буде зростати і кількість робочих місць, що особливо важливо на щойно деокупованих територіях.

Читайте також: Як отримати безкоштовні продукти в АТБ – інструкція