“Ашан Україна” змінив СЕО. Компанію вперше очолила українка

Компанію “Ашан Україна” очолила українка Марта Труш, а попередня СЕО підрозділу Вікторія Луценко призначена генеральною директоркою «Ашан Угорщина».

Про це нова керівничка розповіла в інтерв’ю виданню Forbes.

Цікаво, що до Труш на цій посаді 15 років були лише експати, тобто громадяни інших країн. Вона прийшла працювати у компанію у 2012 році, до війни обіймала посаду HR-директора “Ашан Україна”.

З вересня 2022 року Марта Труш стала очільнецею дирекції з продажів французького ритейлера.

За її словами, кадрові зміни в “Ашан” планові і не повʼязані з повномасштабною війною.

Труш наголошує, що коли корпорація дуже довго працює на ринку якоїсь країни, то відбувається поступова заміна експатів на локальних працівників. Зараз в українському підрозділі “Ашан” залишається один член комітету дирекції експат, решта – українці.

Кадрові зміни

Попередня СЕО компанії Вікторія Луценко обіймала цю посаду з 2018 року. Тепер вона очолить угорський “Ашан”.

До призначення в Україні, Луценко була директоркою напряму «Клієнти та інновації» угорського підрозділу компанії і за цей час відкрила новий формат точок продажів – Auchan Pick up point.

Це не перші кадрові перестановки під час війни. У вересня директорка з продажів Наталія Пилипенко очолила дирекцію з інновацій, а HR-директором компанії було призначено Дмитра Товстолуга.

Скандал з “Ашан”

В лютому було оприлюднено розслідування The Insider спільно із Le Monde та Bellingcat. Журналісти знайшли докази того, що мережа супермаркетів “Ашан” у росії від початку повномасштабної війни постачала товари російським військовим на окупованих територіях України.

Російський підрозділ передавав так звану “гуманітарну допомогу”, яка складалася цигарок, сокир та чоловічих шкарпеток. Журналісти зазначають, що співробітникам було зрозуміло, куди йдуть ці речі.

Також компанія допомагала мобілізовувати власних співробітників, передаючи їх особисті дані військоматам.

Український офіс рітейлера обурився цими даними і попросив французький пояснити їх.

У Франції всі звинувачення відкидають, запевняють, що журналісти просто неправильно трактували деякі факти. Але виходити з ринку агресора компанія все одно не збирається, тож Національне агентство з питань запобігання корупції внесло рітейлера до переліку міжнародних спонсорів війни.

Читайте також: Як працюють магазини “Ашан” в Україні після внесення до списку спонсорів війни