Столиця України досі не насичена торговельною інфраструктурою

У деяких районах Києва не вистачає торгових площ, хоча попит на них у киян є.

Поява на ринку нового гравця – ТРЦ Respublika Park може трансформувати ринок і змінити поведінку споживачів. Потрапляючи в одну лігу з Ocean Plaza, Blockbuster Mall та Lavina Mall, Respublika Park може переманити частину відвідувачів, показавши нововведення в дизайні та розважальному сегменті.

«Різниця між об’єктами, реалізованими 15 років тому, та сучасними, наочна. Змінився розмір ТРЦ, зросла частка загальних зон та площа під розвиток закладів громадського харчування», — прокоментував відкриття нового ТРЦ та тренди Ігор Заболоцький із Colliers Ukraine.

На думку експертів, розвиток торговельної нерухомості потрібний, адже на ринку можуть з’явитися нові гравці. У той же час майбутні проекти в столиці потребують креативних рішень як щодо їхньої географії, так і залучення брендів. Споживачі охоче підуть у ті ТРЦ, які стартуватимуть із високим рівнем заповнюваності площ та пропонуватимуть те, чого немає у конкурентів.

З урахуванням площ Respublika Park, третьої черги Blockbuster Mall та Хіт Mall показник насиченості торговими площами у Києві становив 605 кв. м на тисячу людей. Якщо порівнювати з Будапештом та Варшавою, то ринку торгової нерухомості української столиці ще є куди зростати.

«Лівий берег Києва досі не насичений торговельною інфраструктурою. Серед районів міста, де можна розглядати реалізацію масштабного проекту, ми б виділили Харківський та Лісовий масиви», — зазначає представник Colliers Ukraine.

Варто зазначити, що у Києві існує низка проектів щодо розвитку торговельної інфраструктури на Лівому березі столиці. Зокрема, є проект із облаштування озера Вирлиця у Дарницькому районі Києва, який має врахувати екологічні, інфраструктурні та соціальні чинники. Проект передбачає будівництво спортивних та дитячих майданчиків, велодоріжок, створення сучасного торгово-розважального центру, забезпечення нічного освітлення прибережної території та максимальне збереження куточків живої природи.

Джерело