Торговельні центри доєдналися до всеукраїнського руху з економії електроенергії

На початку цього тижня росія завдала масованих ударів по українській енергетичній інфраструктурі. Майже по всій країні було порушено енергопостачання, а в «Укренерго» українців закликали скоротити споживання електрики у пікові години. Щоб допомогти країні пережити критичні навантаження на енергосистему, торговельні центри у Києві та інших містах України почали скорочувати енергоспоживання.

В найбільших торговельно-розважальних центрах Києва Lavina Mall, Mandarin Plaza та Blockbuster Mall заощаджують електрику, вимкнувши ескалатори. Про це розповів голова правління групи Mandarin Plaza Олександр Черницький. Крім цього, компанія залишає мінімум працюючих ліфтів та зменшила освітлення в загальних приміщеннях.

Аби зменшити навантаження мереж столиці, в ТРЦ Dream у Києві з 10 жовтня вимкнули зовнішню та внутрішню рекламу. В обох будівлях залишили по одному працюючому ліфту. У столичному ТРЦ Piramida вимкнули фасадні екрани.

В ТРЦ Gulliver також мінімізували споживання електроенергії. Зокрема, оптимізували системи клімат-контролю (вентиляція і кондиціювання), змінили графіки освітлення та вимкнули фасадні екрани. «Раціональне споживання енергоресурсів завжди було одним з наших головних принципів. Саме тому ТРЦ Gulliver початково спроєктований з урахуванням енергоощадних технологій, в комплексі передбачене інтелектуальне управління об’єктом та постійно здійснюється оптимізація роботи системи диспетчеризації», — повідомили в торговельному центрі.

ТРЦ Woodmall у Хмельницькому також підтримав всеукраїнський рух з економії електроенернії. Для зниження енергоспоживання в ТРЦ відключили фасадну рекламну конструкцію з яскравим екраном, деякі підсвітки та мінімізують використання електричних приладів.

Чернігівський ТРЦ Hollywood Mall на заклик держави скоротив споживання електроенергії на всіх енергоємних процесах: використання пічок, зовнішнє та внутрішнє освітлення галерей, вивісок та спільних зон в ранковий та вечірній час. Також переведено в режим економії роботу системи вентиляції та кондиціонування.

Читайте також: Епіцентр знизив споживання електроенергії у торговельних центрах на 30%