Торговий центр замість руїн: в Одесі реконструюють розвалену будівлю на Деволанівському узвозі

Торгово-офісний центр збудують на Деволанівському узвозі в центрі Одеси.

Забудовник планує звести чотириповерхову будівлю та мансарду. Стилістика фасаду буде відповідати архітектурному стилю старої Одеси.

Новий проект уже схвалили у ДАБК. Там власникам ділянки видали градоумови та дозволили реконструювати руїни будівлі, частина якої обрушилася у лютому цього року.

Раніше там був заводський корпус колишнього військового підприємства «Епсилон». У його приміщеннях випускали конденсатори для оборонної та космічної промисловості, а також побутової електроніки.

У 1990-х завод закрився. Його приміщення зайняли різні компанії, але потім і вони залишили старий будинок. А у 2015 році на будівлі обвалився дах.

Геометричні розміри нової будівлі не змінюватимуться. А ось висота не повинна перевищувати 18,6 метра, у кутовій частині – не більше 21,3 метра – відповідно до обмежень висоти забудови в історичному центрі Одеси. Таким чином, власник має можливість добудувати один або навіть кілька поверхів.

За документами, все це буде оформлено як реконструкція старої будівлі. Але, враховуючи нинішній стан старої будівлі – її, швидше за все, знесуть повністю і знову збудують щось схоже. Власники обіцяють зберегти стилістику колишньої будівлі та упорядкувати прилеглу територію.

 

Джерело