ТРЦ у Латвії обмежують та припиняють роботу: як «омікрон» заважає торгівлі

У Латвії представники торгових центрів розповіли про те, як спалах захворюваності серед співробітників позначився на їхній роботі.

Через стрімке поширення COVID-19 у орендарів площ в деяких торгових центрах Латвії виникли труднощі з кадрами.

Член правління Латвійської торгово-промислової палати (LTRK) Яніс Лієлпетеріс повідомив, що деякі підприємства змушені тимчасово припиняти свою роботу або суттєво її обмежувати через збільшену кількість хворих на COVID-19.

Представники торгових центрів розповіли про те, як спалах захворюваності серед співробітників позначився на їхній роботі.

Керівник ТЦ Galerija Centrs Івета Приєдіте повідомила, що у деяких орендарів з’явилися тимчасові труднощі із забезпеченням повноцінної роботи магазинів через брак персоналу, крім того, велика кількість хворих та контактних осіб позначається на відвідуваності. Торговий центр скоротив час роботи на одну годину. До кінця лютого він працюватиме з 10:00 до 20:00.

ТЦ Galerija Centrs

ТЦ Rīga Plaza поки що не планує скорочувати час роботи, проте представниця центру Ірина Торопова також визнала проблеми.

«Кожна компанія по-своєму справляється з такими ситуаціями, але трапляються випадки, коли немає можливості замінити співробітників і доводиться тимчасово закривати магазин», – сказала Ірина Торопова.

За її словами, епідеміологічна ситуація вибиває з колії маленькі магазини з невеликою кількістю зайнятих — порівняно з великими магазинами їм важче перерозподіляти ресурси.

Читайте також: У Польщі знову запровадили обмеження на торгівлю в неділю

Не змінюється і робочі години торгового центру Origo, про що повідомила комерційний директор Евія Маєвська.

“Якщо у орендаря виникають проблеми з кадровими ресурсами під час надзвичайної ситуації, вишукуються можливості тимчасово скоротити робочий час, інформуючи про це наших відвідувачів на сайті торговельного центру”, – пояснила вона.

Джерело