У Греції збудують найбільший у Європі торговий центр

Lamda Development SA збудує найбільший торгово-розважальний центр Греції в передмісті Афін. Будівництво ТРЦ коштуватиме 8 млрд євро.

ТРЦ Ellinikon площею понад 180 тисяч кв. м стане одним із найбільших у Європі. Торговий центр включатиме як традиційні торгові галереї, так і магазини формату street retail.

Згідно з останніми світовими тенденціями, у комплексі також будуть ресторани, розважальні оператори та офісні приміщення. Одна із зон буде повністю зайнята якірними орендарями, включаючи IKEA. У торгових галереях будуть присутні сучасні міжнародні бренди та місцеві ритейлери.

Класичні торгові центри в Європі зараз стикаються зі зниженням трафіку та доходів через те, що споживачі віддають перевагу онлайн-магазинам. Хоча девелопер проекту вважає, що ринку все ще потрібні великі торгові об’єкти. Нині у Греції на 1000 осіб припадає 70 кв. м великих торгових центрів, тоді як у середньому Європі цей показник становить 400 кв. м.

За даними Lamda, всі торгові центри в її портфелі залишаються заповненими майже на 100%, а падіння виручки у трьох ТЦ компанії після останньої фінансової кризи становило лише 18% проти середнього падіння на ринку 60%. Експерти прогнозують, що успіх нового ТРЦ багато в чому визначатиметься відновленням туристичної активності.

У Lambda розраховують, що об’єкт відвідуватиме понад мільйон туристів на рік, яких буде приваблювати архітектура торгового центру, наявність поряд пляжів та парків, а також близькість до Афін та основних визначних пам’яток. Завершення першої черги Ellinikon очікується у 2026 році. Вона включатиме торгово-розважальний центр, житлову нерухомість — вілли та кондомініуми, гігантський парк, офіси та готелі, спортивні споруди, виставковий центр та пристань на 400 причалів.

Читайте також: Shein відкриє pop-up магазин у Лондоні