У Києві демонтують ТЦ «Полярний»

У столиці орендарі магазинів у ТЦ «Полярний» вже звільнили приміщення. Тут, незважаючи на протести місцевих мешканців, хочуть звести багатоповерхові житлові будинки.

«Київ до кінця 2021 року поповнився ще одним «мертвим молом»: цього разу ми маємо справу із закриттям ТЦ «Полярний». Ідея переорієнтації нерухомості на інший сегмент для Києва не є новою. Але якщо раніше при перепрофілюванні об’єкта нерухомості конструктив будівлі зміни практично не зазнавав, то зараз ми вперше зіткнулися із ситуацією, коли будівля торговельного центру демонтується, а ділянка віддається під будівництво житла.

Це нова віха у розвитку ринку торгових центрів України, яка свідчить насамперед про посилення конкуренції на ринку, — розповідає Дмитро Топольськов, керівник URB, голова дослідницької групи УРТЦ. – За 2019-2021 рр. обсяг торговельних площ ТЦ Києва збільшився на 448,6 тис. кв. м або більше ніж на 30%. І якщо у відсотковому відношенні такий приріст не дотягує до довоєнних темпів, то в абсолютних цифрах рекордний. Він не компенсується повною мірою ні збільшенням чисельності населення, ні зростанням доходів. З введенням в експлуатацію заявлених великоформатних ТРЦ, конкуренція на ринку торговельної нерухомості столиці лише посилюватиметься, тому тенденція закриття слабших ТЦ збережеться і надалі».

Нагадаємо, 17 серпня 2021 року стало відомо, що Державна архітектурно-будівельна інспекція видала дозвіл на знесення ТЦ «Полярний».

Довідка. ТЦ «Полярний» було введено в експлуатацію у 2012 році. Його загальна площа становила 12,4 тис. кв. м, орендопридатна – 9,5 тис. кв. м.