У ТЦ Mandarin Plaza відбулася виставка найдорожчого художника України

В артпросторі Mandarin Maison (ТЦ Mandarin Plaza) презентували персональну виставку Михайла Деяка «ДОКУМЕНТ».

Експозиція відкриває глядачеві процес створення арт-об’єкта: від замальовок ідеї, процесу знаходження тієї самої ескіз форми та створення скульптури у матеріалі. Роботи, представлені на виставці, демонструють експерименти та відомі твори автора в об’ємній пластиці.

Михайло Деяк – молодий сучасний український художник. Входить до ТОП-20 молодих сучасних художників країн Східної Європи. Посідає 7-е місце серед найперспективніших художників України та найдорожчий художник України за версією Forbes.

«Мої об’єкти у просторі – це мої рефлексії. Прагну спонукати глядача до внутрішнього діалогу із собою», — зазначає Михайло Деяк.

Його скульптури та предмети перебувають у постійному русі — вони дихають, зміщуються та відбиваються, реагуючи на кут та відстань, з яких вони сприймаються глядачем.

«У рамках виставки «ДОКУМЕНТ» ми демонструємо глядачеві таємний творчий світ: що відбувається, коли митець працює над своїм проектом. Цей процес, у певному сенсі, буває цікавішим і ще цікавішим, ніж результат, що ми бачимо у готової роботі. Адже ми не здогадуємось, скільки цікавих нотаток, документів створює та вивчає художник; скільки цікавих замальовок та ескізів, явищ та непередбачуваних ідей надихнули автора у процесі створення, і як вони вплинули на його думку та остаточний вид робіт, які ми бачимо», — зазначає ініціатор виставки Олег Дзюбяк.

За останні 5 років в артпросторі Mandarin Maison, що знаходиться у ТЦ Mandarin Plaza, було проведено близько 30 виставок та перформансів сучасних українських та зарубіжних художників.

Читайте також: Мистецтво та шопінг: у київському «Каравані» продовжують встановлювати арт-інсталяції

Джерело