У ЄС почав відновлюватись індекс глобальної привабливості роздрібної торгівлі (GRAI)

За підрахунками спеціалізованої компанії Union Investment, у першому кварталы 2023-го, порівняно з показниками минулого року, індекс Глобальної привабливості роздрібної торгівлі – Global Retail Attractiveness Index (GRAI) для ЄС почав зростати.

У показник включають окремі індекси таких країн Євросоюзу: Швеція, Фінляндія, Данія, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Австрія, Нідерланди, Бельгія, Ірландія, Португалія, Польща, Чехія та Великобританія.

Цього разу GRAI демонструє зростання на шести ринках, найбільше в Італії (+7 пунктів) та Польщі (+6 пунктів).

Загальний рейтинг країн виглядає так:

  • Польща (127 балів);
  • Чехія (122 бали);
  • Португалія (116 балів);
  • Німеччина (115 балів);
  • Франція та Італія (113 балів);
  • Данія (86 балів);
  • Швеція (83 бали).

Найбільший спад зафіксовано в двох останніх країнах, Данія втратила 17 очок, а Швеція 12.

Оцінка експертів

За оцінкою міжнародних експертів, європейські ринки роздрібної торгівлі значною мірою поглинули прямий і непрямий тиск від зростання цін. Який, в свою чергу, утворився через дефіцит товарів і високі витрати на енергоносії, посилені повномасштабною війною в Україні.

Читайте також: Радомир Цуркан, CBRE: як торгова та складська нерухомість України адаптувались до війни

Але все ж тенденції вказують на зростання показника GRAI для шести з 15 країн ЄС, порівняно з першим кварталом минулого року.

Позитивні зміни на європейських ринках праці та той факт, що роздрібні продажі знову зростають у всіх 15 країнах протягом тривалого часу, вказують на відновлення та повернення ринків до рівня до пандемії в довгостроковій перспективі, – сказав керівник відділу досліджень нерухомості Union Investment Олаф Янсен.

UTG