Удар по Temu та Shein: ЄС планує ввести фіксований збір на дешеві посилки з Китаю

Європейський Союз має намір запровадити збір у розмірі 2 євро за обробку невеликих посилок, що імпортуються до країн-членів блоку в основному з Китаю, зокрема через онлайн-платформи Temu та Shein.

Про це повідомляє Reuters.

Митні органи ЄС обробили близько 4,6 млрд посилок, придбаних онлайн у 2024 році, 91% з яких були придбані в Китаї, що вдвічі більше, ніж у 2023-му.

У лютому Європейська комісія заявила, що скасує безмитний режим для посилок вартістю не більше 150 євро, але не раніше 2028 року. 

Цей збір потребує схвалення урядів ЄС, які ще не обговорювали його, та Європейського парламенту. Франція закликала до такого заходу ще минулого місяця.

Представник ЄС заявив, що збір покриватиме роботу із забезпечення відповідності величезної кількості посилок правилам ЄС, наприклад, щодо безпеки іграшок, і буде сплачуватися онлайн-магазином, а не клієнтами.

Маючи 4,6 мільярда посилок, ви не можете забезпечити належний контроль, а його запровадження коштує великих грошей, і тому справедливо попросити Alibaba, Temu та Shein заплатити свою справедливу частку витрат, - заявив Бернд Ланге, голова комітету з питань торгівлі Європейського парламенту.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що сподівається, що ЄС дотримуватиметься своїх зобов'язань щодо відкритості та “забезпечить справедливе, прозоре і недискримінаційне бізнес-середовище для китайських фірм”.

Комісія запропонувала ввести плату за обробку в розмірі 2 євро за посилку, що доставляється безпосередньо клієнту, або меншу плату в розмірі 50 центів за посилки, що обробляються на складі в межах ЄС.

Цього місяця Сполучені Штати скасували свою політику de minimis, яка дозволяла безмитне ввезення посилок вартістю менше 800 доларів.

Європейські ритейлери кажуть, що існуюча політика безмитного ввезення надає Shein і Temu несправедливу перевагу.

Читайте також: Amazon запускає аналог Temu в Європі

Плата за обробку “може бути частиною рішення для усунення недобросовісної конкуренції з боку Temu та інших”, зазначав Стефан Тромп, заступник виконавчого директора німецької асоціації роздрібної торгівлі HDE. За його словами, безмитний ліміт у 150 євро має бути скасований.