УРТЦ: в Україні через війну постраждало 17 ТЦ

За даними УРТЦ, за час війни постраждали 17 українських торгових центрів.

Українська Рада Торгових Центрів приєдналася до проекту «Росія заплатить» за оцінкою втрат економіки через руйнування інфраструктури, понесених під час війни. Проект був організований командою KSE Institute (аналітичний підрозділ Київської школи економіки) за підтримки Офісу Президента України, Міністерства економіки, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства інфраструктури.

Станом на 18 квітня через обстріл російської армії в Україні постраждали 17 торгових центрів загальною площею 846 тисяч кв. м. Ступінь пошкодження різний – від пошкоджень фасаду до повністю знищених будівель. За попередньою оцінкою УСТЦ, загальна відновлювальна вартість становить $248 млн.

Крім того, є дані про пошкодження на суму $13,5 млн. у 6 торгових об’єктах, які не відносяться за класифікацією до ТЦ через малу площу.

Як оцінювали ушкодження

УРТЦ має базу, до якої входять усі торгові центри України згідно з європейською класифікацією ТЦ (загалом – 324 ТЦ). З відкритих та локальних джерел збиралася інформація про уражені об’єкти. До постраждалих увійшли торгові центри з пошкодженнями будівлі. Якщо будівлю було пошкоджено більше ніж на 50% — рахували 100%.

Оцінка ушкоджень відбувалася за допомогою власників ТРЦ чи експертної оцінки.

Що не враховували:

  1. Збитки ритейлу (товар, обладнання);
  2. Об’єкти, які не є торговими центрами за нашою класифікацією;
  3. Втрачену вигоду;
  4. Фінансові витрати на отримання коштів на відновлення;
  5. Окремі будинки ритейлерів, якщо вони не є ТЦ (Епіцентр, Novus, АТБ і т.д.).

Читайте також: Як бізнесу фіксувати збитки та на які варіанти відшкодування можна розраховувати