У росії власники ТЦ можуть втратити до 30% виручки через вихід міжнародних мереж

Через закриття в Росії магазинів міжнародних мереж власники торгової нерухомості очікують падіння річного доходу на третину.

У січні-березні 2022 року середні ставки оренди у ключових торгових центрах Москви знизилися на 5% рік до року, до 78,9 тис. руб. за 1 кв. м на рік, підрахували у CBRE. За даними Commonwealth Partnership, ставки знизилися на 7%.

При цьому у топ-5 ТЦ у центрі Москви з відвідуваністю понад 1 тис. осіб на 1 тис. кв. м платіж по оренді виявився мінімальним за останні п’ять років – 190,3 тис. руб. за 1 кв. м.

За даними Knight Frank Russia, у березні частка вільних площ у ТЦ столиці зросла лише на 1 процентний пункт, до 13,3% рік до року. Але вже з другого кварталу через закриття магазинів закордонних мереж частка вільних площ може збільшитись, не виключає регіональний директор департаменту торговельної нерухомості Knight Frank Russia Євгенія Хакбердієва.

За збереження поточних трендів зниження виручки торгових центрів на півроку може перевищити 30%, що призведе до переходу активів у власність банків-кредиторів.

Читайте також: Відвідуваність російських ТРЦ знизилася на 12%

Джерело