В ТРЦ Gulliver представили 3D-моделі експонатів Музею історії міста Києва

З 14 листопада у київському ТРЦ Gulliver відкривається виставковий проєкт «Made in Kyiv: Археологія повсякдення», реалізований за підтримки Музею історії міста Києва.

На виставі гості матимуть можливість зазирнути у середньовічний Київ та дізнатися, з якими речами асоціювалася столиця у давнину, як одягалися містяни того часу та з чого складався їх побут. Наприклад, кістяні ґудзики, які були прикрасою чоловічого костюма, чи перші гроші — срібники Володимира та гривні.

«Наша мета — виявити атрибути середньовічного Києва, а з їх допомогою уявити та відчути атмосферу давнього міста. Предмети, представлені на виставці, були «маркерами» поширення впливу нашої столиці. За ними Київ тисячоліття тому впізнавали за межами самого міста і навіть далеко від кордонів Давньоруської держави», — розповідає Олександр Пашковський, заступник генерального директора з наукової роботи Музею історії міста Києва, куратор виставки.

У ТРЦ експонується частина музейних предметів у форматі фотовиставки. Поруч з кожним експонатом розміщений QR-код, за яким з власного ґаджета можна поглянути на 3D-модель історичної знахідки.

«Ви не просто побачите експонат чи прочитаєте про нього цікавий факт. За допомогою сучасних технологій історична знахідка, якій понад 1000 років, опиниться у ваших руках. Реалістичну 3D-модель можна буде збільшити, покрутити, розгледіти з різних боків», — додає Катерина Жураківська, маркетинг-директорка ТРЦ Gulliver.

Особливістю виставки є використання сучасних технологій — музичного оформлення, проєкцій, відеореконструкцій, 3D-моделей та анімацій. А для поціновувачів інтерактивних активностей — вдасться самотужки створити речі, якими користувалися кияни княжої доби.

«Ми надзвичайно вдячні за надану можливість представити знаковий музейний проєкт у просторі ТРЦ Gulliver. Сподіваємося, що це приверне ще більше уваги до історії міста та роботи Музею», — зазначає генеральна директорка Музею Діана Попова.

Ознайомитися з виставкою у повному форматі можна у МВЦ Музею історії міста Києва за адресою вул. Б. Хмельницького, 7. До слова, у музеї представлені унікальні авторські репліки, виготовлені за давніми технологіями київських майстрів. Оригінали наразі перебувають у сховищах.

Фотовиставка «Made in Kyiv: Археологія повсякдення» розташована на другому поверсі ТРЦ Gulliver за адресою Спортивна площа, 1А й триватиме протягом місяця.

Для безпеки відвідувачів на території ТРЦ Gulliver передбачено укриття, що знаходиться на паркінгу Р-1. Безпекове місце базово облаштоване достатньою кількістю місць для сидіння, питною водою, аптечкою.

Читайте також: ТРЦ Gulliver під час відключень електроенергії продовжує працювати від генератора