В ТРЦ SkyPark у Вінниці проходить благодійна виставка-продаж копій мистецьких робіт

У вінницькому ТРЦ Sky Park триває виставка-продаж копій художніх робіт «Мистецтво України під час війни». На виставці можна придбати копію однієї з-понад сотні робіт, створених, зокрема, митцями та з допомогою штучного інтелекту. Щонайменше половина прибутків від виставки буде витрачена на потреби ЗСУ.

Про це Vежі розповіли Едуард Михайлов та Віктор Просцевич, засновники благодійного фонду та громадської організації «Країна вільних націй», які є організаторами виставки.

Виставка наразі розташована в ТРЦ Sky Park, однак за словами Михайлова також планується відкрити виставку-продаж в ще одному торговельному центрі Вінниці — SmileCity (проспект Коцюбинського, 2а).

Загалом представлено 106 плакатів з копіями різних робіт. Частина з них — за авторства вітчизняних митців, а ще частина робіт, як зазначає Михайлов, були створені митцями та викладені у вільний доступ. Разом з тим, більшість робіт на виставці були створені організаторами за допомогою штучного інтелекту.

Вартість плакату — 100 гривень без рамки та 250 гривень в рамці.

Усі ж прибутки від робіт підуть на потреби ЗСУ, допомогу українським художникам та на потреби власне волонтерів (за пріоритетністю витрат коштів). Крім того, частину виручених коштів від продажу саме копій картин художників, з якими організатори уклали відповідні угоди, передбачено передати власне цим художникам за використання авторських прав.

Так, як зазначає Михайлов, щонайменше половина прибутків від виставки-продажу буде використана для задоволення потреб одного з підрозділів 120 окремої бригади територіальної оборони, першочергово — на перший пікап. Загальний же перелік потреб — два пікапи, один мікроавтобус, два планшети та два квадрокоптери.

Менша частина прибутків буде використана на допомогу молодим митцям.

«Ми ці кошти виділяємо, наприклад, дітям з малозабезпечних сімей, які малюють, однак не мають коштів на придбання полотен чи фарб. Тобто, ми їм купуємо це і вони мають змогу малювати», — зазначає Михайлов.

За словами організаторів, «виставка-продаж триватиме до перемоги». Відвідати її можна в ТРЦ Sky Park за адресою вул. Миколи Оводова, 51. Вхід вільний.

Читайте також: У ТРЦ Gulliver відкривається виставка робіт Любові Панченко