В Україні центри масової вакцинації населення працюють уже у 35 ТРЦ

В Україні продовжують відкриватись центри масової вакцинації населення у торгових центрах. Станом на середину вересня центри масової вакцинації працюють уже у 35 українських торгових центрах. Загальна кількість вакцинованих людей у ​​ТРЦ України перевищила 250 тис. осіб.

«Ми вважаємо, що вакцинація населення є найефективнішим засобом протидії розповсюдженню епідемії. Тому ми спільно з Асоціацією рітейлерів України підтримуємо відкриття нових центрів вакцинації та закликаємо всі торгові центри приєднатися до цієї ініціативи. Втрати від карантинних обмежень галузі вимірюються сотнями мільярдів гривень, тому бізнес має брати активну участь у подібних програмах. У той же час УСТЦ та RAU не підтримують нові карантинні правила, відповідно до яких обмеження не поширюються на вакцинованих людей при відвідуванні магазинів та ТРЦ. Ми вважаємо, що за частки вакцинованих 12% такі правила не сприяють роботі підприємств торгівлі і, навпаки, створюють масу проблем у площині взаємин орендар та орендодавець».

Максим Гаврюшин
Голова Української Ради Торгових Центрів

Масово ЦВК почали відкриватися з червня 2021 року. Умовно вони поділяються на кілька типів за режимом роботи:

- центри вакцинації «вихідного дня»,

- центри, які працюють за певним графіком кілька днів на тиждень,

- центри, що працюють щодня за графіком «7/7».

У регіонах, де ЦВН активно працюють у торгових центрах у режимі 7/7 частка щеплених у ТРЦ сягає деяких днів до 25-30% від загальної кількості щеплених області.

Олександр Мельников, координатор відкриття центрів вакцинації УРТЦ:

«На даний момент у торгових центрах можна зробити щеплення різними сертифікованими вакцинами: CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca. На сьогоднішній день більшість відвідувачів віддає перевагу вакцині Comirnaty/Pfizer-BioNTech».

Перший центр вакцинації було відкрито навесні 2021 року у Львові у ТРЦ Forum Lviv. Потім центри вакцинації було відкрито у всіх ТРЦ Budhouse Group, де за час роботи було щеплено вже понад 70 тис. осіб. У липні до ініціативи приєдналася ще одна велика девелоперська компанія Arricano (у 4 торгових центрах вакциновано понад 20 тис. осіб). Хороші показники роботи показує ЦВН у ТРЦ Hollywood (Чернігів) – понад 25 тис. осіб, ТРЦ «Мегадом» (Одеса) – 26 тис. осіб. Також ініціативу підтримала національна мережа Епіцентр, завдяки чому ЦВК у ТРЦ з'явилися у малих містах із населенням менше 100 тис. чоловік.

На сьогоднішній день ЦВК у торгових центрах працюють у Херсоні, Харкові, Вінниці, Краматорську, Маріуполі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Києві, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Сумах, Тернополі, Хмельницькому, Черкасах, Умані, Чернівцях, Шепетівці , Старокостянтинове.

«Ми закликаємо усі торгові центри України відкривати пункти вакцинації у себе. Наша організація готова надавати максимальну консультаційну підтримку всім, хто готовий боротися проти COVID19 і працювати без локдаунів», - резюмує Олександр Мельников.

Facebook
Telegram
Instagram
LinkedIn