Виробник “Моршинської” не виключає зупинку виробництва через арешт заводів

Група компаній IDS Ukraine, яка є виробником та реалізатором мінеральної води під торговими марками “Моршинська”, “Миргородська” та Borjomi заявила, що арешт заводів одразу зупинить діяльність їх підприємств.

Про це йдеться в офіційному повідомленні компанії.

IDS Ukraine зазначають, що буде зруйновано робочий бізнес, що залишить без роботи 3 тис. співробітників, а держава недоотримає близько 700 млн грн податків.

На думку компанії, найбільш руйнівним наслідком аресту підприємств буде те, що мільйони людей втратять доступ до бутильованої води, яка є критично важливим продуктом.

У IDS Ukraine нагадують, що саме вони є найбільшим виробником цього товару в країні і єдиною компанією, яка може забезпечити обсяг питної води, необхідний українському ринку.

Крім цього, арешт заводів та їх неминуча зупинка призведе до того, що держава може втратити велике й сучасне підприємство. Тільки за останні 5 років у нього було інвестовано 2,5 млрд грн, – заявляє IDS Ukraine.

Понад 50% активів компанії належать акціонерам, які не потрапили під санкції і будуть захищати свої права в судах, зокрема й міжнародних.

Менеджмент компанії пропонує підписати меморандум з державними органами, у якому та візьме на себе зобов’язання зі збереження вартості, ефективного функціонування та ринкових позицій компанії.

Чому IDS Ukraine загрожує арешт заводів?

Корпоративні права IDS Ukraine було заарештовано у червні 2022 року, а у листопаді вони були передані АРМА. 10 лютого Агентство з розшуку менеджменту та активів оголосило про конкурс на місце управителя для зазначених активів.

Раніше також повідомлялося, що АРМА дістались корпоративні права на підприємства, що розташовані в Україні, але належать російським бізнесменам Фрідману й Авену.

Їх вартість оцінили в 10 мільярдів гривень. Учасникам конкурсу запропонували управління 100% корпоративних прав у статутному капіталі цієї юрособи в розмірі 8,8 млн грн.

Читайте також: “Епіцентр К” та Kingspan підписали меморандум про “інвестнянь” із UkraineInvest