НАЗК внесло “Ашан” до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло французький рітейлер “Ашан” у перелік міжнародних спонсорів війни.

Про це йдеться у повідомленні НАЗК.

Французька компанія відмовилась припиняти роботу в рф і досі працює в країні-агресорці.

Агентство зазначає, що підставою для внесення “Ашан” в список спонсорів війни стало саме це. Крім цього, НАЗК нагадує, що завдяки розслідуванню журналістів The Insider, Le Monde і Bellingcat стало відомо про постачання дочірньою компанією рітейлера допомоги армії рф.

Російський “Ашан” не лише постачав “гуманітарну допомогу” російським військовим на окупованих територіях, а й допомагав мобілізовувати власних співробітників.

За словами голови Національного агентства Олександра Новікова, росія є другим за значимістю ринком збуту для “Ашан”, після Франції. Наприклад, у 2020 році рітейлер сплатив до бюджету агресора 167 млн доларів.

Ми не можемо дозволити, щоби росія продовжила отримувати ці кошти, за які потім вбиває українців. Ми хочемо, щоби будь-яким компаніям було соромно співпрацювати із вбивцями. Інститут репутації має працювати, тому ми внесли “Ашан” у перелік міжнародних спонсорів війни, – заявив Новіков.

Журналісти підрахували, що це дорівнює вартості 15 штурмових літаків СУ-25, 42 танкам та 222 ракетам типу “Калібр” або 477 тисячам автоматів АК-74.

Читайте також: Майже 70% українців свідомо обирають вітчизняні бренди в магазинах