Як виглядає ТРЦ Retroville після ракетного обстрілу рф: відео

20 березня армія росії завдала удару по ТРЦ Retroville у Подільському районі Києва. Внаслідок потужного ракетного обстрілу вісім людей загинули, одна людина була поранена. На території паркування біля центру сталася пожежа, спалахнули також два поверхи ТРЦ, будинкам та приміщенням було завдано значної шкоди. Вибухова хвиля виявилася настільки сильною, що шибки для вікон кількох розташованих неподалік багатоповерхівок повибивало.

Масштаб ушкоджень та переоцінка цінностей

Внаслідок обстрілу постраждали фасади з південно-східної сторони ТРЦ, зруйновано один із восьми входів. Значно пошкоджено спортивний центр Sport Life, розташований поряд.

Також пошкоджено оздоблення всередині приміщень та розбито багато вітрин. Істотно постраждав офісний будинок.

За словами Кирила Марковича, керівника проекту, у період бойових дій, у тому числі і на прикладі атаки на Retroville, можна побачити, як раптово «все легко може бути знищено». Тому він упевнений, що сферу нерухомості та будівництва в майбутньому очікують на зміни.

«Я думаю, що ставлення людей до нерухомості зміниться в принципі. Те, що вимоги будівельні та до захисту споруд будуть інші, це також зрозуміло», — вважає він.

Читайте також: Як бізнесу фіксувати збитки та на які варіанти відшкодування можна розраховувати

Яке майбутнє у Retroville

Кирило Маркович також розповів про перспективи поновлення ТРЦ.

«У принципі зараз ми вже розуміємо кожен крок. Зупинимо руйнацію, щоб можна було розібрати це до кінця. Тут питання буде не у фінансах, а в тому, щоб усе це закінчилося і справді можна було відтворити ТРЦ із новими ідеями», — зазначає керівник проекту.

Довідка. Загальна площа ТРЦ Retroville складала понад 120 000 кв. м, торгові площі у ньому орендували близько 250 магазинів. Торговий центр будувався шість років та відкрився у травні 2020 року. Девелопер проекту – компанія Stolitsa Group, що входить до складу литовської групи BT Invest. У портфелі останньої, серед іншого – продуктова мережа Novus.

Джерело