ЄС готує механізм для легкого виходу європейських компаній з рф

Європейський союз в рамках наступного пакету санкцій проти рф хоче запровадити механізм, який допоможе європейським компаніям, що хочуть піти з ринку агресора.

Він передбачає нові дозволи на фінансові транзакції та юридичні послуги, спеціально створені для полегшення виходу з рф.

Згідно з розробленими у Брюсселі пропозиціями, у європейських країнах дозволять здійснювати фінансові транзакції з росіянами, які перебувають під санкціями, але тільки у тому випадку, коли це необхідно для виходу з російського ринку.

Передбачається, що дозвіл діятиме до кінця літа цього року, також йдеться про призупинення заборони на надання юридичних послуг у росії до 31 грудня 2023 року, у випадках, коли це необхідно для завершення угод у країні-агресорці.

З інформацією західних ЗМІ, в рамках цього пакету санкцій пропонується поширити обмеження ще на 100 фізичних та юридичних осіб.

Припинення поставок в рф

Раніше ми розповідали, що французький виробник алкогольних напоїв Pernod Ricard зупинив поставки своєї продукції в рф.

Рішення ухвалили після шквалу критики з боку суспільства та ЗМІ на тлі відновлення експорту відомих міжнародних марок у росію.

Читайте також: Zara відкриє триповерховий флагманський магазин у Великій Британії

Група активістів з організації Ukraine Solidarity Project наприкінці квітня звернула увагу на те, що Pernod Ricard продовжує продавати в росії багато своїх напоїв під час війни.

Хоча перед цим експортер заявляв про припинення постачань до рф шведської горілки Absolut через суспільне обурення. Про те, як Pernod Ricard кілька разів змінював рішення, читайте в матеріалі.

“Інтерфакс-Україна”