6 глобальних компаній, які продовжують працювати на росії

Які світові бренди продовжують роботу на російському ринку, фінансуючи загарбницьку війну в Україні?

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України нагадали, що деякі світові бренди продовжують вести економічну діяльність на території росії, незважаючи на війну, яку країна-агресор веде проти України.

Отже, станом на сьогодні, бізнес на росії продовжують вести:

  • Leroy Merlin – французька компанія, що спеціалізується на продажі товарів для будівництва.
  • Raiffeisen BANK — австрійська банківська група, яка теж залишається працювати на території агресора.
  • Decathlon — французька компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі спортивними товарами: загалом продовжує діяльність на росії, проте тимчасово блокує функцію інтернет-замовлень.
  • METRO Cash&Carry GmbH – міжнародна торгова оптова компанія, яка спонсорує агресора своєю діяльністю на російському ринку.
  • Auchan — французька мережа супермаркетів та гіпермаркетів: теж залишається на росії.
  • Nestle – швейцарська компанія, найбільший у світі виробник харчових продуктів.

Читайте також: Внаслідок обстрілу ТРЦ Retroville загинув співробітник Леруа Мерлен, яка продовжує роботу на росії

Raiffeisen BANK на своєму сайті 17 березня оприлюднив офіційну заяву про діяльність на росії. Там написано таке:

«Війна в Україні має руйнівний вплив на населення та економіку країни. Наші думки та підтримка з усіма людьми, чиє життя назавжди трагічно змінилося внаслідок цієї війни. Ця безпрецедентна ситуація змушує нас розглянути свою позицію на росії. Тому ми оцінюємо всі стратегічні варіанти майбутнього Райффайзенбанку на росії, включаючи ретельно керований вихід Райффайзенбанку з росії. Зараз Raiffeisen BANK та його дочірні банки продовжують працювати відповідно до місцевого та міжнародного законодавства про санкції, змінюючи вимоги фінансового ринку та відповідно до Кодексу поведінки».

Тобто вихід Raiffeisen BANK з російського ринку не виключається, але поки що не відбувся.

Що стосується Nestle, 11 березня компанія повідомила, що зупиняє постачання окремих продуктів на росію, у тому числі й Nespresso. Втім, постачання продуктів харчування для новонароджених, пластівців для сніданку та інших товарів продовжується.

Нагадаємо, величезна кількість міжнародних компаній вже припинили свою діяльність на росії через агресію проти України. Ось інфографіка від Держспецзв’язку тих компаній, які відповіли світу на повномасштабне вторгнення росії в Україну та пішли з ринку росії:

Список компаній, які пішли з російського ринку, ви можете подивитися тут.

Джерело