Apple шукає нові країни для свого виробництва, щоб зменшити залежність від Китаю

Американська корпорація Apple шукає шляхи для виробництва телефонів в інших країнах, окрім Китаю. Наразі керівництво намагається встановлювати зв’язки з іншими державами.

Від офіційних коментарів Apple поки відмовляються.

Китайська формула Apple зараз перебуває під найбільшим напруженням за останній час. Навіть коли Кук налагоджував справи в Пекіні, керівники Apple наполегливо працювали над розвитком зв'язків з іншими країнами, щоб зменшити залежність від цієї країни, - заявили джерела ЗМІ на умовах анонімності.

Зусилля з диверсифікації виробництва стали нагальним питанням під час посилення торгової напруженості між США та Китаєм за часів адміністрації Трампа. Пандемія коронавірусу лише посилила це.

Наразі фокус компанії зосереджений на Індії, як місці виробництва iPhone та аксесуарів, В’єтнамі, де виробляються AirPods та збираються Mac, а також Малайзії та Ірландії, де постачальники збирають відносно прості у виробництві комп'ютери iMac.

Нові зв’язки

Керівники операційного відділу корпорації дали завдання співробітникам зосередитися на пошуку додаткових компонентів і розміщенні виробничих ліній за межами Китаю.

Там планують випускати більшу кількість нових продуктів вже у 2024 році. При цьому виходити з Китаю Apple не збирається.

Читайте також: Cisco Systems вийшла з рф і знищила місцеві запаси на понад 20 млн доларів

Також компанія намагається зменшити свою залежність від Тайваню. Там техногігант TSMC виробляє багато напівпровідників, необхідних для всіх продуктів Apple.

Зменшити залежність від Китаю та Тайваню корпорація хоче через занепокоєння щодо геополітичної напруженості, зосередженої на Тайвані.

Врешті Apple готується виробляти мізерну кількість чіпів на заводі TSMC в Арізоні з наступного року. Але перенести виробництво мікросхем це набагато складніше, ніж переміщення збірки пристроїв, оскільки чіткі альтернативи тайваньским потужностям поки не знайшли.

Bloomberg