Через санкції в росії можуть з’явитися «цвинтарі» торгових центрів

У містах росії вже найближчим часом можуть виникнути «цвинтарі» з спорожнілих торгово-розважальних центрів великого формату, оскільки з кожним днем ​​їхня відвідуваність падає.

Про це 18 червня під час Петербурзького міжнародного економічного форуму повідомив президент Becar Asset Management Олександр Шарапов.

За словами експерта, падіння відвідуваності не відчувають лише розташовані в пішій доступності від метро невеликі ТЦ, в яких знаходяться продуктові магазини, аптеки та точки швидкого харчування.

«Споживчі переваги дуже змінюються. У росії може повторитися ситуація з американськими покинутими моллами, для яких навіть з’явився термін «цвинтар торгових центрів». На мою думку, у нас вони також виникнуть», – заявив Шарапов.

Він наголосив, що такий результат загрожує об’єктам площею від 100 тис. кв. м.

«Ситуація з великими ТЦ є плачевною. Крім того, що на них тисне онлайн-торгівля, ще є обставини з урізаним репертуаром кінотеатрів, що також знизить потоки відвідувачів», — підкреслив глава компанії.

Емін Агаларов, віце-президент російського холдингу Сrocus Group, заявив, що після закриття магазинів західних брендів відвідуваність торгових центрів компанії просіла на 20-30%.