Усі нові ТЦ та багатоповерхові будівлі будуть оснащені бомбосховищами

Існуюча система цивільного захисту не може повною мірою забезпечити захист фізичних осіб від ризиків, пов'язаних з бойовими діями. Тож у країні слід терміново розгортати мережі захисних споруд.

Для цього нардепи ухвалили за основу проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» (№7398). Таким чином, планується побудувати мережу надійних укриттів, які захищатимуть людей від повітряних чи хімічних атак, повідомляє «Закон та Бізнес».

Він передбачає, зокрема, що до проектної документації на будівництво об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками має бути включений розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту. У разі недотримання цієї вимоги орган державного архітектурно-будівельного контролю відмовлятиме у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.

До таких об’єктів згідно з класифікацією відносяться підприємства торгівлі, громадського харчування, служби побуту, заклади охорони здоров’я, житлові, громадські або багатофункціональні будівлі, а також великі готелі, гуртожитки, видовищні та спортивні підприємства.

Зміст захисних споруд у готовності до використання за призначенням покладатиметься на власників, користувачів, юридичних осіб, на балансі яких вони перебувають.

Читайте також: Які дії необхідно виконати для отримання компенсації ТРЦ, що постраждали?