Червона зона для рітейлу: чи виживе український ринок?

Працювати з обмеженнями чи не працювати взагалі? Здавалося б, відповідь на це питання очевидна, але на практиці виявилося не все так просто.

З 1 листопада червона зона діє вже у 15 регіонах, у тому числі й у Києві. Торгові центри, рітейл та ресторани можуть приймати та обслуговувати лише повністю вакцинованих відвідувачів.

ТРЦ повідомляють про падіння трафіку на 30-50%, а рітейл показує зниження продажів у деяких категоріях до 80% по відношенню до періоду до введення обмежень.

Падіння трафіку не завжди дорівнює падінню продажів. Фундамент купівельної спроможності – це впевненість у завтрашньому дні. Але коли зростає захворюваність та вводять обмеження, то настрій витрачати гроші прямує до нуля.

І тут починається найцікавіше, саме орендні відносини. Незважаючи на професіоналізм сторін та давнє партнерство, буде багато непорозумінь. Орендодавцям та орендарям у таких ситуаціях необхідно вміти домовлятися між собою.

Так за рахунок бізнесу влада намагається підняти відсоток вакцинації, за повністю проваленої PR-кампанії та зірваних термінів постачання вакцини. І це незважаючи на всі зусилля бізнесу допомогти державі: по всій Україні в ТРЦ відкрито понад 100 пунктів вакцинації та провакциновано понад 1 млн осіб.

Джерело